مشروح اخبار
 » درخواست نماینده بویراحمد ودنا از رئیس جمهور

 غلام محمد زارعی امروز یکشنبه در نطق میان دستور خود در مجلس گفت: به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان و مردم کهگیلویه و بویراحمد از دکتر روحانی رئیس جمهور می خواهم


راک نیوز؛ غلام محمد زارعی امروز یکشنبه در نطق میان دستور خود در مجلس گفت: به نمایندگی از مجمع نمایندگان استان و مردم کهگیلویه و بویراحمد از دکتر روحانی رئیس جمهور می خواهم تا اولین سفر و بازدید خود در مقام ریاست جمهوری از استان های کشور را از کهگیلویه و بویراحمد آغاز کنند.

وی با تقدیر از دولت یازدهم بخاطر انتصاب موسی خادمی از فرزندان این استان به عنوان استاندار کهگیلویه و بویراحمد  ادامه داد : سهم کهگیلویه و بویراحمد با وجود داشتن نیروهای توانمند در مدیریت های ملی بسیار اندک و آخرین استان در این موضوع مهم است که از دولت یازدهم می خواهیم  زمینه ارتقاء و حضور نیروهای بومی توانمند کهگیلویه و بویراحمد را در مناصب ملی فراهم نمایند.

رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پتانسیل‌های بسیار این استان محروم با طرح این پرسش که آیا تاکنون از این ظرفیت‌ها برای رفع مشکلات و محرومیت ها بخوبی استفاده شده است یا خیر ؟ بیان کرد: اگر چنین است چرا هنوز بالاترین نرخ بیکاری متعلق به این استان است و کهگیلویه وبویراحمد همچنان در ردیف آخر توسعه است و فاصله آن با استان ماقبل از خود بسیار زیاد است.

زارعی با انتقاد شدید از محرومیت‌های کهگیلویه وبویراحمد و نبود زیرساخت‌های توسعه‌ای در این استان گفت: آیا این محرومیت‌ها شایسته مردمی است که در همه صحنه های انقلاب بخصوص دفاع مقدس حضور پررنگ داشته‌اند؟

عدم سرمایه گذاری دولتی در این استان شایسته نیست

نماینده بویراحمد ودنا اختصاص سهم نیم درصدی از اعتبارات ملی و سرمایه گذاری نکردن دولت در این استان را شایسته توسعه این استان محروم ندانست و افزود : ما خواستار اختصاص سهم حداقل دودرصدی از اعتبارات ملی برای توسعه استان هستیم و از مسئولان ملی می خواهیم این مهم را در نظر گیرند.

وی معضل بیکاری را مهم ترین مشکل در کهگیلویه‌وبویراحمد عنوان کرد و اظهار داشت: روزانه با موج جوانان بیکار و تحصیلکرده از این استان مواجه هستیم که هیچ پاسخی به اشک ها و گریه ها آنها و پدر و مادرانشان نداریم.

نماینده بویراحمد و دنا گفت: از رئیس جمهور می‌خواهم برای بررسی دقیق بیکاری در این استان کارگروهی ویژه تشکیل دهد و این بحران را بررسی نماید.تاریخ انتشار : 29 مهر 1392 00:29» اخبار مرتبط:

 • مدیرعاملی توسعه برق ایران به یک کهگیلویه وبویراحمدی رسید+عکس
 • انتصاب مدیران در کهگیلویه و بویراحمد باندی و منطقه‌ای نیست
 • نماینده بویراحمد و دنا در مجلس :امیدواریم پاداش مناطق محروم فرهنگیان بزودی ...
 • بویراحمد محروم‌ترین شهرستان کهگیلویه و بویراحمد است!
 • رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای