اخبار استانهامخالفت با دولت از سر حسادت

16 بهمن 1392

مخالفت با دولت از سر حسادت

پس از سخنرانی رئیس‌جمهور در روز گذشته تعدادی از نمایندگان مجلس و یکی از اعضای دولت احمدی‌نژاد نسبت به آن واکنش نشان دادند چنانکه حمید رسایی، نماینده تهران در تذکری به رئیس‌جمهور از ادبیات نامناسب روحانی خطاب به منتقدان توافقنامه ژنو که آنها را بی‌سواد خوانده است انتقاد کرد و تاکید کرد: برخی از علما، نخبگان دانشگاهی و نمایندگان مجلس از این توافقنامه انتقاد می‌کنند. جعفری نماینده بجنورد هم در تذکری به رئیس‌جمهور از اظهارات روحانی مبنی بر بی سواد خواندن منتقدان مذاکرات هسته ای انتقاد و تاکید کرد: نقشه راه توافقنامه ژنو راه درستی ندارد. بیرانوند نماینده بروجرد و مجتبی رحماندوست نماینده تهران نیز در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار جلوگیری از سخنان تفرقه‌افکنانه و کنترل این سخنان شدند. اما نکته جالب اینجاست که یک دولتمرد سابق هم از اظهارات رئیس‌جمهور گلایه کرد. لطف‌ا... فروزنده ضمن انتقاد از بی‌سواد خطاب کردن منتقدین ژنو گفت: اگر کسی را قبول نداریم نباید وی را متهم کنیم تا فضای کشور منطقی باقی بماند. باید از نقدها استفاده کنند. حیات جامعه و نشاط آن منوط به وجود فضای نقد است و باید تفاوت میان نقد و تخریب قائل شد. حق نداریم منتقد خود را کم سواد خطاب کنیم. فروزنده توافق ژنو را دارای نقاط قوت و ضعف دانست که باید مورد نقد و بررسی نخبگان قرار گیرد و دولت با در نظر گرفتن آنها در روند خود، در صورت لزوم کاستی‎ها را اصلاح کند. وی لازمه شعارهای «تدبیر و اعتدال» را وجود خردجمعی و پذیرش نقد دانست و گفت: هیچ مجموعه‌ای نمی‌تواند ادعا کند فاقد ایراد است و هر اقدام بشری نقاط قوت و ضعف دارد. فروزنده توافق هسته‎ای را توافقی با دشمن عنوان کرد و افزود: به دولت اعتماد داریم اما به غرب اعتماد نداریم و باید در ادامه مذاکرات هوشمندانه و با دقت عمل کنیم.

==========================================
» Date : 16 بهمن 1392

»» Print

» کاربر محترم شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل info@raaknews.com ارسال فرمایید تا در وب سایت قرار گیرد.

-----------------------------

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

-----------------------------

» اخبار مرتبط:

 • سواد دیپلماتیک این 24 نماینده منتقد چقدر است؟
 • نماينده‌پايداري: ظریف فارسی صحبت‌نمي‌کند که بفهمیم چه‌مي‌کند!
 • یک «سبد» بهانه برای ضربه به دولت
 • شریعتمداری: کجای توافق ژنو حسادت‌برانگیز است؟
 • حاشیه های جلسه امروز مجلس درباره‌ژنو
 •  

  نظرات:

  نام:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

  ویژه های راک نیوز

  مقالات

  نظرسنجی

  تبلیغات تصویری  پربازدیدترین اخبار

  تبلیغات

  آپلود عکس

  آپلود عکس