مشروح اخبار
 » سرمقاله واشنگتن‌پست: دستیابی به توافق هسته‌ای دشوار است/نمی‌توان خوش‌بین بود

روزنامه «واشنگتن‌پست» در سرمقاله روز یکشنبه خود با اشاره به اختلافات زیاد میان طرفین در مذاکرات هسته‌ای، نوشته است که دلیلی برای خوش‌بینی به مذاکرات وجود .

این روزنامه با اشاره به اینکه مقامات ایرانی پیش از آغاز دور تازه مذاکرات «لحنی خوش‌بینانه‌تر» در پیش گرفتند و در مقابل طرف غربی محتاطانه‌تر موضع‌گیری کرد، نوشت:روزنامه واشنگتن‌پست روز یکشنبه سرمقاله خود را به مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اختصاص داده و با بیان اینکه «مسیر سختی برای دستیابی به توافق با ایران» وجود دارد، خوش‌بینی به دستیابی به توافق را «بی‌جا» خوانده است.

این روزنامه با اشاره به اینکه مقامات ایرانی پیش از آغاز دور تازه مذاکرات «لحنی خوش‌بینانه‌تر» در پیش گرفتند و در مقابل طرف غربی محتاطانه‌تر موضع‌گیری کرد، نوشت: «این تفاوت در لحن‌ها بازتابی از عدم توازنی بود که احتمالا به نفع ایالات متحده و متحدانش است. «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در مقایسه با رئیس‌جمهور (باراک) اوباما احساس اضطرار بیشتری می‌کند. اقتصاد ایران همچنان تحت تأثیر تحریم‌های بین‌الملل است و پیش‌بینی سران اسرائیل مبنی بر اینکه پس از کاهش برخی از تحریم‌ها بر اساس توافق موقت کنترل تحریم‌ها از دست خارج می‌شود، غلط از آب درآمده است.»

این یادداشت می‌افزاید: «رئیس‌جمهور روحانی که با وعده خروج از انزوا و احیای اقتصاد روی کار آمده، حالا برای عملی کردن این وعده‌ها تحت فشار قرار دارد. در حالی که برنامه هسته‌ای ایران تقریبا متوقف شده، آقای اوباما می‌تواند منتظر بماند. حتی تمدید 6 ماهه مذاکرات بر اساس توافق موقت، می‌تواند به نفع اوباما نیز باشد.»

واشنگتن‌پست با برشمردن اختلافات ایران و 1+5 بر سر تعداد سانتریفیوژها و میزان غنی‌سازی و همچنین اصرار آمریکا بر قرار گرفتن بحث برنامه موشکی در چارچوب مذاکرات، نسبت به رفع اختلافات ابراز تردید کرده و نوشته است مذاکرات هفته گذشته «بدشگون» به نظر می‌رسید.

خبر در حال تکمیل است...تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1393» اخبار مرتبط:

 • با طیف "دلواپسان" مهربان باشیم!
 • «ابتکار» توقیف شد
 • مجوز ترانه‌های “حبیب” صادر شد
 • شام «اشتون» بدون ظریف
 • خواب رزمنده در خیبر+عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg