مشروح اخبار
 » گلایه از کندی روندمناسب سازی محیط برای معلولان درکشور

مسوول امور ایثارگران وزارت کشور گفت: وضعیت مناسب سازی محیط شهری و معابر برای جانبازان و معلولان مطلوب نیست و ساماندهی این وضعیت عزم راسخ استانداران را می طلبد.مسوول امور ایثارگران وزارت کشور گفت: وضعیت مناسب سازی محیط شهری و معابر برای جانبازان و معلولان مطلوب نیست و ساماندهی این وضعیت عزم راسخ استانداران را می طلبد.

 

به گزارش راک نیوز ؛ غلامرضا یاوند عباسی روز پنجشنبه در نشست کمیته مناسب سازی محیط برای معلولان و جانبازان در کهگیلویه و بویراحمد افزود: البته شاید مصوبات ، گزارش ها و کاغذبازی هایی که در این راستا بوده بتوان آن را به70من کاغذ نیز تشبیه کرد ولی درمقام عمل و اجرا کار خاصی تاکنون انجام نشده است.

وی بیان کرد: با بررسی های انجام شده و به اذعان خود مسوولان و متولیان امر موضوع مناسب سازی محیط در برخی استان ها همچون کهگیلویه وبویراحمد به پنج درصد هم نمی رسد.

یاوند عباسی از واگذاری مسوولیت پیگیری موضوع مناسب سازی محیط برای جانبازان و معلولان به وزارت کشور خبر داد و گفت: با توجه به رویکرد و عزم جدیدی که در دولت یازدهم در راستای حمایت از جامعه ایثارگری در کشور به وجود آمده این مهم نیز در دستور و اولویت کاری وزیر کشور و تمامی استانداران قرار گرفته است.

وی به آیین نامه اجرایی قانون حمایت از معلولان از سال 84 و موضوع مناسب سازی محیط و معابر شهری برای معلولان، جانبازان و سالمندان اشاره کرد و افزود: اقدام مناسبی در این راستا در 9 سال گذشته انجام نشده است.

یاوند عباسی ابراز داشت: با توجه به تاکید وزیر کشور و ملزم کردن استانداران به این امر پیش بینی می شود سالانه حدود 20 تا 25درصد موضوع مناسب سازی مبلمان شهری، فضاهای فیزیکی اداری و معابر در استان های مختلف برای استفاده معلولان و جانبازان انجام شود.

وی ابراز داشت: یکی از برنامه های اساسی برای رونق و عملیاتی کردن این موضوع افزایش اهرم های نظارتی مستمر در این راستا برای احساس مسوولیت بیشتر مسوولان و متولیان امور اجرایی است.

یاوند عباسی افزود: استفاده از ظرفیت های قضایی و برخورد قاطع با هر گونه سهل انگاری و کم کاری مسوولان در این راستا نیز از جمله برنامه های ضروری وزارت کشور برای اجرای دقیق و مناسب تر این امر است.

وی موضوع مناسب محیط برای معلولان را حق طبیعی این قشر از جامعه دانست و تصریح کرد: برخی مسوولان و مدیران کل اجرایی به جای تکریم با نگاه منت گذاری و یا ترحم به جامعه معلولان و ایثارگران می نگرند.

یاوند عباسی افزود: این در حالی است که فراهم کردن شرایط برای استفاده مطلوب تمامی مردم و شهروندان از خدمات شهری و رفاهی جزو مصادیق بارز حقوق شهروندی است و هر یک از مسوولان به ویژه شهرداران و شورای شهر باید به این موضوع توجه جدی داشته باشند.

مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران گفت: قانون در این راستا نیز شهرداری های سراسر کشور را موظف کرده از صدور پروانه احداث و پایان کار برای ساختمان ها ،اماکن عمومی ویا معابر که ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری برای معلولان و جانبازان را رعایت نکرده باشند، خودداری کند.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست با توجه به کم کاری ها و سهل انگاری برخی مسوولان و مدیران دستگاه های اجرایی در این زمینه ، گفت: با بررسی های انجام شده بیش از 95درصد مبلمان شهری این استان هنوز فاقد شرایط مناسب برای استفاده معلولان و جانبازان است.

فضل الله اتابک افزود: نشست های متعددی در زمینه اجرای طرح مناسب سازی محیط برای معلولان و جانبازان کهگیلویه و بویراحمد با حضور دستگاه های متولی این استان برگزار شده ولی نتیجه چندانی برای رفع این معضل به دنبال نداشته است.

وی برخی دستگاه های اجرایی عضو ستاد مناسب سازی محیط برای معلولان را شامل حوزه معاونت عمرانی و دفتر فنی استانداری، شهرداری و شورای شهر در هر یک از شهرستان ها، ادارات کل راه و شهرسازی، بنیاد شهید و بهزیستی اعلام کرد.

اتابک عنوان کرد: حدود دو و نیم درصد معادل 18 هزار نفر از جمعیت کهگیلویه و بویراحمد معلول هستند.تاریخ انتشار : 24 خرداد 1393» اخبار مرتبط:

 • حمایت بهزیستی کهگیلویه از89 نفردانشجوی معلول
 • اتاق فکر مشترک صدا و سیما و محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد تشکیل می‌شود
 • معافیتهای جدید سربازی
 • اشتغال معلولان کهگیلویه‌ای پیگیری می‌شود
 • کلنگ احداث مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان یاسوج به زمین زده شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  آیا سیاست های ارزی دولت روحانی با سیاست های دولت محمود احمدی نژاد تفاوتی دارند؟

  1-بلی
  2-خیر
  3- سیاست های ارزی احمدی نژاد بهتر از سیاست ارزی روحانی است
  4- سیاست ارزی معروف به ارزجهانگیری گره گشاتر از گذشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg