مشروح اخبار
 » نحوه برگزاری مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال

مرحله نهایی بیست و پنجمین دوره لیگ جهانی والیبال از روز 25 تیرماه جاری به مدت 5 روز در شهر فلورانس ایتالیا با شرکت 6 تیم برتر از جمله تیم ملی ایران برگزار می شود.

نحوه برگزاری مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال

به گزارش ایرنا، این ششمین میزبانی ایتالیا در مرحله نهایی لیگ جهانی است. همچنان که فلورانس پس از جنوا (1992)، رم (2004) و میلان (1991 – 1994 – 1998) چهارمین شهر ایتالیاست که میزبان رقابت های این مرحله است.

 

شش تیم حاضر در این مرحله نیز در دو گروه سه تیمی ابتدا به صورت دوره ای با هم به رقابت می کنند، سپس تیم های اول و دوم هر گروه به صورت ضربدری برگزارکننده دیدارهای نیمه نهایی خواهند بود.

 

درادامه، تیم های برنده این مرحله برای کسب مدال طلا و بازنده برای کسب مقام سوم مصاف خواهند داد. تیم های سوم هر گروه نیز بر اساس امتیازی که کسب کرده اند، بدون انجام مسابقه در رده های پنجم و ششم قرار می گیرند.

 

بر اساس اعلام فدراسیون بین المللی والیبال، در گروه اول این مرحله: میزبان (ایتالیا)، تیم اول گروه دو (یکی از تیم های: روسیه، آمریکا و صربستان) و تیم قهرمان دسته دوم (22 تیرماه در سیدنی مشخص می شود) قرار می گیرند.

 

درگروه دوم نیز، دو تیم صعودکننده ازگروه یک یعنی ایران و یکی ازدوتیم لهستان و برزیل همراه با تیم دوم گروه دو (یکی از تیم های: روسیه، آمریکا و صربستان) به رقابت می پردازند.

 

** پیش بینی ها

 

ایتالیا، امریکا وفرانسه در گروه اول. ایران، لهستان و روسیه در گروه دوم.

 

صرف نظر از اینکه کدام تیم ها در مرحله نهایی حضور خواهند داشت، آنچه در پیش بینی ها بیشتر به چشم می آید؛ غیبت برزیل در جمع بزرگان لیگ جهانی است.

 

برزیل پرافتخارترین تیم لیگ جهانی که در ربع قرن برگزاری این رقابت ها همواره درمیان شش تیم برتر بوده، امسال درآستانه یک حذف تاریخی قرار گرفته و حالا به جایی رسیده که هفته آینده در روز آخر مرحله بین قاره ای باید دو بار ایتالیا را در مسابقه خارج از خانه (ایتالیا) شکست دهد و در صورتی که تیم لهستان نیز در دو بازی برگشت مغلوب ایران شود، امید به صعودش وجود دارد.

 

تیم ملی والیبال ایران شب گذشته با شکست سه بر صفر لهستان به مرحله نهایی لیگ جهانی صعود کرد. ایتالیا نیز به دلیل میزبانی حضورش در این مرحله قطعی است. اما برای سه سهمیه دیگر تیم های لهستان و برزیل از گروه اول، آمریکا، روسیه و صربستان از گروه دوم رقابت می کنند.

 

تیم ملی والیبال بلغارستان که در گروه دوم دسته یک لیگ جهانی حضور دارد، دیگر امیدی به صعود به مرحله نهایی ندارد.

 

تیم ششم مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال در مسابقات سیدنی مشخص می شود. در این رقابت ها تیم های صدرنشین سه گروه دسته دو با استرالیا میزبان برای یک سهمیه رقابت می کنند. تا کنون حضور تیم های فرانسه و استرالیا در این مسابقات قطعی است و در پایان هفته هفتم لیگ جهانی دو تیم دیگر نیز مشخص خواهند شد.

 

تاریخ انتشار : 9 تیر 1393 17:05» اخبار مرتبط:

 • سوارز باز هم گاز گرفت! +عکس /صحنه ای عجیب در جام جهانی!!
 • ایران ۳ برزیل ۲ شکست طلایی پوشان در جهنم آزادی
 • ایتالیا برای بار دوم برابر والیبال ایران زانو زد
 • صعود تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران به جام جهانی
 • قرعه کشي دورنهايي مقدماتي جام جهاني درآسيا
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس