مشروح اخبار
 » آماده مذاکره درباره حقوق بشر هستیم

روز گذشته یازدهمین وزیر خارجه اروپایی، میهمان دولت یازدهم شد. اما میزبانی از این میهمان به‌دلیل همراهی «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران با رییس‌جمهوری...روز گذشته یازدهمین وزیر خارجه اروپایی، میهمان دولت یازدهم شد. اما میزبانی از این میهمان به‌دلیل همراهی «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران با رییس‌جمهوری در مشهد، در پایتخت انجام نشد.
به گزارش راک نیوز ؛ «ظریف» در نشست خبری مشترک با «مارتین لیده‌گارد» همتای دانمارکی خود از آمادگی ایران برای مذاکره درباره حقوق‌بشر خبر داد. به گزارش «ایسنا» او در رابطه با مذاکرات ایران و دانمارک درباره حقوق‌بشر گفت: «ما آمادگی هرگونه گفت‌وگوی صریح و باز را در این زمینه با طرف مقابل خود داریم. در انتخابات ریاست‌جمهوری 73درصد از مردم ایران شرکت کردند که از میان شش نامزد انتخاباتی به معتدل‌ترین آنها رای دادند. ما در رابطه با حقوق بشر آماده مذاکره هستیم.» با این تفاسیر می‌توان گفت که «حقوق بشر» پای ثابت گفت‌وگوهای وزرای خارجه اروپایی با وزیر خارجه ایران است. چراکه «ظریف» پیش از این هم از آمادگی ایران برای گفت‌وگوهای حقوق بشری سخن گفته بود. او در این مورد در دیدار هفته گذشته‌اش با وزیر خارجه لوکزامبورگ گفته بود: «اصل احترام و پایبندی به ارزش‌ها و فرهنگ و رسوم و ویژگی‌های درونی جوامع باید در تعامل و گفت‌وگوهای حقوق بشری به‌عنوان یک مبنا مورد توجه قرار گیرد.» «ظریف» همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شما از حملات آمریکا علیه داعش حمایت می‌کنید؟ گفت: «ما در زمینه افراطی‌گری نیاز به حرکت بین‌المللی داریم و از همه کشورها در این خصوص خواستار ارایه راه‌حل جدی هستیم تا بتوانیم این مشکل را ریشه‌کن کنیم. برای نابودی داعش صرفا نیاز به ابزار نظامی نداریم.» «لیده‌گارد» وزیر خارجه دانمارک نیز گفت: «باید جلو رسیدن پول به داعش را بگیریم.» او همچنین به برنامه زمان صرف ناهار با «ظریف» اشاره کرد و گفت که هنگام صرف ناهار درباره روابط دوجانبه ایران و دانمارک و همچنین حقوق بشر با دکتر ظریف صحبت خواهیم کرد. «ظریف» در پاسخ به سوالی در مورد صدور اجازه از جانب رهبری برای همکاری با آمریکا در مقابله با داعش گفت: «آن گزارش‌ها دقیق نیست و دفتر مقام‌معظم‌رهبری و وزارت خارجه چنین گزارش‌هایی را رد کرده‌اند.»

 تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 11:15» اخبار مرتبط:

 • صداوسیما یک ربنای دیگر را هم توقیف کرد!
 • دعوای نکونام و ماسکرانو در راهروی رختکن!
 • پیام تبریک «داعش» به مسی +عکس
 • مجوز ترانه‌های “حبیب” صادر شد
 • شام «اشتون» بدون ظریف
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای