مشروح اخبار
 » چند نفر در کنکور امسال پذیرفته می شوند؟

راک نیوز :سرپرست سازمان سنجش با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در آزمون سراسری سال 91گفت: ظرفیتی که تاکنون برای پذیرش در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی اعلام شده است بیش از 660 هزار نفر است که ممکن است تا زمان اعلام نتایج نهایی کنکور این ظرفیت تغییر کند.

 دکتر ابراهیم خدایی در نشست خبری کنکور سراسری سال 91 افزود: ظرفیت پذیرش در دانشگاهها نسبت به سال گذشته 100 هزار نفر افزایش داشته است.

 
وی گفت: در آزمون سراسری سال 91، یک میلیون و 66 هزار نفر شرکت کرده اند که این میزان نسبت به سال 90 حدود 66 هزار نفر کاهش و نسبت به سال 89 حدود 220 هزار نفر کاهش داشته است.

 
سرپرست سازمان سنجش یادآور شد: نسبت جنسیتی شرکت کنندگان در کنکور 91 همچون سال های گذشته 60 درصد زنان و 40 درصد مردان است. بیشترین شرکت کننده در گروه علوم تجربی با 449 هزار نفر داوطلب است.

 
وی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری سال 91 در روزهای 8، 9 و 10 تیرماه گفت: دو ساعت پس از پایان فرآیند آزمون دفترچه سئوالات بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و کلید آزمون سراسری نیز در ساعت 15 روز 11 تیرماه در سایت منتشر می شود.

 
خدایی درباره زمان انتشار کارنامه و زمان انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری 91 گفت: کارنامه آزمون سراسری در نیمه اول مرداد ماه منتشر و فرآیند انتخاب رشته در نیمه دوم مرداد در روزهای 17 تا 23 مرداد آغاز می شود.

 
وی گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال 91 در روزهای 15 تا 17 شهریور اعلام می شود.

 
سرپرست سازمان سنجش با اشاره به پیرترین و جوانترین داوطلبان کنکور سراسری سال 91 گفت: پیرترین داوطلب از تهران یک مرد 77 ساله است که در گروه علوم تجربی در آزمون شرکت کرده و جوانترین داوطلب نیز نوجوانی 14 ساله متولد 1377 است که از کرمانشاه در گروه علوم تجربی داوطلب کنکور است.

تاریخ انتشار : 5 تیر 1391» اخبار مرتبط:

 • کنکوری ها کلیک کنند/اعلام نتایج کنکور
 • زمان اعلام نتایج و ظرفیت آزمون‌های سال 92
 • کلید اولیه سوالات کنکور 92 منتشر شد
 • نتایج اولیه کنکور 91 را اینجا ببینید
 • آغاز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه کنکور ۹۱ از فردا
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  آیا سیاست های ارزی دولت روحانی با سیاست های دولت محمود احمدی نژاد تفاوتی دارند؟

  1-بلی
  2-خیر
  3- سیاست های ارزی احمدی نژاد بهتر از سیاست ارزی روحانی است
  4- سیاست ارزی معروف به ارزجهانگیری گره گشاتر از گذشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg