مشروح اخبار
 » درصورت تصویب این طرح،اکثر کاندیداهای انتخابات درکهگیلویه وبویراحمد انصراف میدهند

وکلای ملت با ۱۳۳ رای موافق، ۶۴ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس یک فوریت طرح مذکور را به تصویب رساندند.نمایندگان مجلس یک فوریت طرح استانی شدن حوزه‌های انتخابیه انتخابات مجلس را به تصویب رساندند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه جلسه علنی صبح امروز پارلمان یک فوریت طرح استانی شدن حوزه های انتخابیه انتخابات مجلس را مورد بررسی و تصویب قرار دادند.

 

وکلای ملت با ۱۳۳ رای موافق، ۶۴ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع از مجموع ۲۲۰ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس یک فوریت طرح مذکور را به تصویب رساندند.

 

در صورت تصویب نهایی این طرح در صحن پارلمان در انتخابات مجلس، محدوده جغرافیایی هر استان به عنوان حوزه انتخابیه اصلی محسوب می شود و هریک از رای دهندگان می توانند برای تمام کرسی های استانی ذی ربط نماینده انتخاب کنند.

به گزارش راک نیوز ؛ بسیاری از گزینه هایی که برای انتخابات آینده مجلس خود را آماده کرده بودند با این ذهنیت که انتخابات درحوزه های انتخابیه به روال فعلی برگزار خواهد شد ،رویای حضور در انتخابات ومجلس آینده را دارند اما چناچه طرح استانی شدن انتخابات قطعی گردد بسیاری از کاندیدهایی که ازقبل حمایت های قومی وطایفه ای در حوزه انتخابیه خود برخوردار بودند درکورس رقابت استانی هیچ شانسی برای کسب حداکثری آراء نخواهند داشت واین فرصت مهیا میگردد تا چهرهای شاخص استانی و حزبی قدرت رقابت راپیدا کنند.

تا نهایی شدن این طرح ونظر شورای نگهبان فرصتی خواهد بود تا برخی کاندیداها برسر آمدن یا نیامدن خود تصمیمی قطعی بگیرندتاریخ انتشار : 9 آذر 1393» اخبار مرتبط:

 • استدلال منطقی"بزرگواری"برای استانی شدن انتخابات مجلس
 • بازگشت مجدد روحانی رد صلاحیت شده به انتخابات مجلس درکهگیلویه
 • طرح دوفوریتی نمایندگان برای استانی شدن انتخابات مجلس
 • هنوز صحت انتخابات در 19 حوزه انتخابیه تایید نشده است
 • تایید صلاحیت 660 داوطلب استان تهران توسط شورای نگهبان
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  آپلود عکس  آپلود عکس