مشروح اخبار
 » لغو عضویت احمدی‌نژاد از یک‌تشکل‌سیاسی

احزاب را زیاد قبول نداشت! ویژگی او همین بود و کمی که از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 84 گذشت، داد بسیاری از اصولگرایان را درآورد که معتقد بودند محمود احمدی‌نژاد یک عنصر حزبی استاحزاب را زیاد قبول نداشت! ویژگی او همین بود و کمی که از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 84 گذشت، داد بسیاری از اصولگرایان را درآورد که معتقد بودند محمود احمدی‌نژاد یک عنصر حزبی است و نامش در لیست دو تشکل جمعیت ایثارگران و جامعه اسلامی مهندسین وجود دارد. پس این بی‌اعتنایی به فعالیت احزاب به چه معناست؟ بسیاری که از جنس اصولگرایان بودند خواستند به ملاقاتش بروند و پاسخ سوالاتشان را دریافت کنند اما درِ بسته اتاق ریاست‌جمهوری تنها دستاوردی بود که نصیب آنها شد. اصولگرایان خودشان را نباختند و با توجیهاتی مانند اینکه «مشغله احمدی‌نژاد زیاد است.» یا «احمدی‌نژاد نمی‌خواهد به طرفداری از همحزبی‌های سابق متهم شود.» خودشان را تسلی می‌دادند. کمی که گذشت فهمیدند خودگول زنی علاج دردهای سیاسی آنها نیست و مهم‌تر از آن مشاهده کردند افرادی رفیق گرمابه و گلستان احمدی‌نژاد شده‌اند که حتی یک روز سابقه عضویت در احزاب را ندارند و کلا تحزب را نفی می‌کنند! بعدتر که کمی رنگ مواضع احمدی‌نژاد با سایر اصولگرایان به‌ویژه دوحزبی که در آنها عضویت داشت، تغییر کرد بهترین زمان بود که بغض فروخورده را بیرون بریزند و از او اعلام برائت کنند. یازدهم اسفندماه سال 91 بود که جمعیت ایثارگران طی بیانیه‌ای اولویت و ترجیحات جمعیت در رابطه با نامزدهای ریاست‌جمهوری را حدادعادل، زاکانی و جلیلی عنوان کرد. در بخش‌هایی از این بیانیه آمده بود: «امید ملت ما بر این بود که احیای گفتمان انقلاب اسلامی و شکل‌گیری گفتمان اصولگرایی که در سوم تیر 84، نهم دی‌ماه 88 و 22 بهمن هر ساله بالاخص 22 بهمن سال 91 ظهور و بروز ویژه‌ای داشته است؛ ظرفیتی ایجاد کرده که مسئولین اجرایی و در راس آنها ریاست محترم جمهور، قدرشناس آن باشند و در راستای آرمان‌های اسلام و انقلاب گام‌های جدی و اساسی بردارند تا جبران مافات شود لیکن متاسفانه آنچه امت حزب‌ا... و نیروهای انقلاب انتظار داشتند روی نداد و ضعف و انحراف و ناکارآمدی مدیریتی آسیب‌هایی را متوجه گفتمان انقلاب و اصولگرایی نموده که ضرورت یک آسیب‌شناسی جدی و اساسی را هشدار می‌دهد.» این تشکل درحالی چنین بیانیه را در راستای انتقاد از احمدی‌نژاد منتشر کرده بود که در مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری سال 84 و در سال 88 از او حمایت کرده بود.

دیروز حسین فدایی، دبیرکل جمعیت ایثارگران خبر از لغو عضویت محمود احمدی‌نژاد در این حزب داد. به نوشته تسنیم، او گفته است: «عضویت آقای احمدی‌نژاد در جمعیت ایثارگران بعد از زاویه گرفتن ایشان از سیاست‌ها و مرامنامه جمعیت، تعلیق و لغو شد.» و ایسنا هم نوشت؛ فدایی درباره رابطه جمعیت ایثارگران با احمدی‌نژاد و حضور او در هیأت موسس این تشکل، اظهار کرد: هیأت موسس ما مراحل مختلفی را طی کرد. در هیأت موسس اولیه که آقای احمدی‌نژاد حضور نداشت ولی به علت فوت مرحوم ابوترابی بزرگ و مشکلاتی که برای یکی دو نفر از دوستان به‌وجود آمد بر اساس اساسنامه باید جایگزینی پیدا می‌کردیم و به همین دلیل آقای احمدی‌نژاد عضو جمعیت و هیأت موسس آن شدند. در مراحل کار بعد از این‌که آقای احمدی‌نژاد مسئولیت پیدا کرد و بر اساس سیاست‌ها، مرامنامه و اساسنامه ما طبعاً عضویتش در جمعیت ایثارگران تعلیق و بعد از آن لغو شد. الان هم مدت‌هاست که جمعیت ایثارگران با احمدی‌نژاد رابطه‌ای ندارد.» تاریخ انتشار : 7 دی 1393» اخبار مرتبط:

 • احمدی نژاد می خواهد برای دلجویی نزد ناطق برود، اما دیگر دیر شده
 • دیدار احمدی نژاد با سید حسن خمینی
 • آنها بی‌خیال «هاشمی» نمی‌شوند. این‌بار به بهانه تولدش می‌خواهند...
 • بدهکاران بانکی به دنبال بازگشت احمدی‌نژاد!
 • اولین سخنرانی احمدی نژاد پس از ریاست جمهوری
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg