مشروح اخبار
 » هواپیمای مالزی در اندونزی گم شد/ جزئیات

یک فروند هواپیمای مالزی متعلق به شرکت هواپیمایی ایرآسیا با 162 سرنشین روز یکشنبه ارتباط خود را با سامانه زمینی کنترل ناوبری هوایی از دست داد.
هادی مصطفی، از مسوولان وزارت حمل و نقل مالزی به یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور گفت: این هواپیما 42 دقیقه بعد از برخاستن از زمین، ناپدید شده است.

هواپیمایی ایر-آسیا، یک شرکت هوایی ارائه‌کننده پروازهای ارزان قیمت در مالزی است.یک فروند هواپیمای مالزی متعلق به شرکت هواپیمایی ایرآسیا با 162 سرنشین روز یکشنبه ارتباط خود را با سامانه زمینی کنترل ناوبری هوایی از دست داد.
هادی مصطفی، از مسوولان وزارت حمل و نقل مالزی به یکی از شبکه های تلویزیونی این کشور گفت: این هواپیما 42 دقیقه بعد از برخاستن از زمین، ناپدید شده است.

هواپیمایی ایر-آسیا، یک شرکت هوایی ارائه‌کننده پروازهای ارزان قیمت در مالزی است. این شرکت هوایی، خدمات پروازی بین‌الملل به ۱۰۰ نقطه جهان در ۲۲ کشور ارایه می‌کند. مقامات شرکت هواپیمایی ایرآسیا می گویند این هواپیما از اندونزی به سنگاپور می رفت.

این هواپیما هفت خدمه و 155 مسافر داشت.
مصطفی تصریح کرد، این هواپیما هنگامی که بر روی دریای جاوه، بین جزایر کالیمانتان و جاوه بود، از روی صفحه رادار ناپدید شد.

این دومین هواپیمای مسافری مالزی است که در کمتر از یک سال ناپدید شده است.

  تا کنون و براساس لیست پرواز حضور 155 مسافر و 7 خدمه پرواز در هواپیمای مفقود شده اندونزی قطعی است.

یک مقام وزارت ترابری هوایی سنگاپور، در بیانیه ای گفت: هواپیمای پرواز «کیو زد 8501»، ساعت هفت و 24 دقیقه صبح امروز به وقت سنگاپور، ارتباط با برج مراقبت  جاکارتا را از دست داد.
این هواپیما 155 مسافر و 7 خدمه دارد (در مجموع، 162 سرنشین)که 16 تن از مسافران آن، کودک و یکی نوزاد است.
تماس با این هواپیما زمانی قطع شد که بر فراز دریای جاوه و بین منطقه «کالیمانتان» و جزایر جاوه در پرواز بود و گفته می شود هوای منطقه ابری بوده است.
برابر گزارش پایگاه اینترنتی اطلاعات پروازها («فلایت رادار 24»)، این هواپیما در سپتامبر سال 2008 به این شرکت تحویل داده شده و بنابراین تقریبا 6 ساله است. هواپیما در زمان ناپدید شدن در ارتفاع 32 هزار پایی در پرواز بوده است. این نخستین حادثه ناپدید شدن برای شرکت «ایرآسیا» ست.
وزارت ترابری اندونزی اعلام کرد: هواپیما پیش از قطع ارتباط با برج مراقبت درخواست کرده بود، برای خروج از ابرها در ارتفاع بالاتر پرواز کند.تاریخ انتشار : 7 دی 1393 17:20» اخبار مرتبط:

 • فرود اضطراری هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ ایرلاین«آسمان»
 • ایزوگام نبودن سقف هواپیمای ایران ایر وچکه کردن آب! +عکس
 • هر دو مسافر ایرانی هستند/دیلی تلگراف: این دو مرد از ایران فرار کرده بودند+ع ...
 • بازگشت هواپیما به فرودگاه برای سوار شدن فرزند وزیر!
 • تعميرات اساسي هواپيماي شرکت آسمان در شيراز
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای