اخبار استانهااین آقا 25‌بار شناسنامه خود را تغییر داد!

5 بهمن 1393

این آقا 25‌بار شناسنامه خود را تغییر داد!

همه شهروندان می‌توانند با مراجعه به هر یک از شعب سازمان ثبت احوال، با ارائه شناسنامه قبلی خود و در صورتی که مفقود نباشد شناسنامه جدید بگیرند. موارد تعویض شناسنامه، شامل شناسنامه‌های نمونه قدیم، شناسنامه‌های نمونه جدید مستعمل و یا شناسنامه‌های ناشی از اجرای احکام صادره از محاکم دادگستری، تصمیمات متاخذه هیئت‌های حل اختلاف، آرای صادره از کمیسیون‌های تشخیص سن یا مصوبات نام خانوادگی می‌شود.

به گزارش راک نیوز ؛ علی‌رغم این قوانین و مقررات "جعفر.م" یکی از افرادی است که تا کنون رکورد زده و توانسته بیش از 25 بار محتویات شناسنامه خود را تغییر و جا به جا کند.

این فرد توانسته است در بیش از 4 سال تغییرات چند باره‌ای در تاریخ تولد،محل ولادت،نام و نام خانوادگی،نام مادر ، سری و سلسله شناسنامه‌ و تاریخ تنظیم سند و... داشته باشد.

چند نمونه از تغییرات شناسنامه این فرد به این شکل است، به عنوان مثال تاریخ تولد "جعفر.م" سه بار از 3تیر 1355 به 3 تیر 1353 و 3 تیر 1350 و مجددا 3 تیر 1355 تغییر کرده است.

در ادامه این تغییرات وی توانسته نام خود چهار بار از علی به جعفر و از جعفر به علی  تغییر دهد و مجددا اطلاعات قبلی را برای خود ثبت کند و نام خانوادگی خود را نیز بیش از سه بار تغییر داده است.

براساس قانون نام و نام خانوادگی با هم تغییر نمی‌کند و تغییر نام براساس مجوز سازمان با طرح در هیات حل اختلاف محل صدور شناسنامه امکانپذیر و تغییر نام خانوادگی با مجوز سازمان امکان‌پذیر است.

تغییر سن نیز براساس قانون سازمان ثبت احوال کشور توسط دادگاه یا با شرایط خاص از طریق کمیسیون تشخیص سن ثبت احوال انجام می‌شود.

براساس مستندات ارائه شده جعفر.م همزمان نیز دو شناسنامه داشته است. در صورتی که با صدور شناسنامه جدید باید شناسنامه قبلی توسط شعب ثبت احوال باطل شود.

علی‌رغم موارد ذکر شده "جعفر.م" توانسته است بدون رأی دادگاه در تاریخ 3 اسفند 1392 شناسنامه فرد دیگری را نیز که فوت کرده بوده احیا کند و با تغییر اطلاعات آن شناسنامه را نیز در اختیار خود بگیرد که نهایتا پس از گذشت 7 ماه حراست سازمان از این موضوع مطلع شد و در تاریخ 15 مهر 1393 ارائه خدمات هویتی به صاحب سند را قطع کرد.

در همین راستا مستنداتی از جمله کد ملی"جعفر.م" در اختیار مهدی تدین، مدیرکل روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور قرار گرفت که وی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: فرد متقاضی منع خدمات شده است و با یک نفر عامل در سازمان ثبت احوال نیز که همکاری با متقاضی متخلف داشته برابر قوانین برخورد شده است .

==========================================
» Date : 5 بهمن 1393

»» Print

» کاربر محترم شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل info@raaknews.com ارسال فرمایید تا در وب سایت قرار گیرد.

-----------------------------

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

-----------------------------

» اخبار مرتبط:

 • رئیس جمهوری که دو تاریخ تولد دارد+ عکس
 • اطلاعیه برای متقاضیان دریافت شناسنامه
 • راز شناسنامه های المثنی کاندیداهای ریاست جمهوری/عکس
 • دربایگانی اسناد کهگیلویه و بویراحمد رتبه نخست کشوری
 • عکس‌دار بودن شناسنامه رای‌اولی‌ها ضرورت ندارد
 •  

  نظرات:

  نام:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

  ویژه های راک نیوز

  مقالات

  نظرسنجی

  تبلیغات تصویری  پربازدیدترین اخبار

  تبلیغات

  آپلود عکس

  آپلود عکس