مشروح اخبار
 » اتحادیه اروپا و آمریکا درباره توافق هسته ای بیانیه صادر کردند

متن کامل بیانیه وزرای خارجه اروپا و آمریکا بعد از دیدار در لندن با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روز گذشته صورت گرفت، به شرح زیر است: 

اتحادیه اروپا و آمریکا درباره توافق هسته ای بیانیه صادر کردند: وقتش شده ایران تصمیم بگیرد

در بیانیه مشترک اتحادیه اروپا و آمریکا آمده است: وقت آن است که ایران تصمیمات دشواری اتخاذ کند. در بیانیه وزرای خارجه اروپا و آمریکا بعد از دیدار با موگرینی در لندن آمده است: پیشرفت‌های محسوسی در حوزه‌های اساسی صورت گرفته اما موضوعات مهمی باقی مانده که بر سر آنها توافق میسر نبوده است.


به گزارش راک نیوز ؛ متن کامل بیانیه وزرای خارجه اروپا و آمریکا بعد از دیدار در لندن با حضور مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که روز گذشته صورت گرفت، به شرح زیر است:

ما، وزرای خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و آمریکا همراه با نماینده عالی اتحادیه اروپا عصر امروز برای مرور پیشرفت‌های مذاکرات هسته‌ای ایران دیدار کردیم و همگی اتفاق نظر داریم که پیشرفت‌های محسوسی در حوزه های اساسی صورت گرفته، اگرچه هنوز موضوعات مهمی هستند که بر سر آنها توافق امکان پذیر نبوده است. اکنون وقت آن است که ایران، به طور ویژه تصمیمات دشواری اتخاذ کند. مذاکرات ما، همراه با روسیه و چین، هفته آینده در لوزان برگزار خواهد شد.

بار دیگر تأکید کردیم که همه ما به طور یکسان به یافتن راه حلی که تضمین کند برنامه هسته‌ای ایران همراستا با آنچه این کشور اعلام کرده صلح آمیز باقی می‌ماند، متعهد هستیم. هر راه حلی در این زمینه باید جامع، ماندگار و قابل راستی آزمایی باشد. هیچ یک از کشورهای ما نمی‌تواند سهمی در توافقی داشته باشد که دربرگیرنده این شروط نیست.

این مذاکرات تلاش مشترکی بین گروه 1+5 است که توسط اتحادیه اروپا هماهنگ می‌شود. کارشناسان رشته‌های مختلف که در میان هر کدام از اعضای ما حضور دارند کمک‌های عمیقی به هماهنگ‌سازی مواضع ما در مذاکرات می‌کنند و این هماهنگی و هم‌چنین گفتگوهای دوجانبه با ایران هم‌چنان بخش مهمی از تلاش ما برای رسیدن به موفقیت خواهد بود.

ما در برهه مهمی در مذاکرات قرار داریم. اگر بتوانیم تمامی موضوعات اساسی را حل کنیم، در ادامه کارهای فنی برای تبدیل چارچوب به متنی مفصل انجام خواهد شد. همه ما به همکاری با یکدیگر با وحدت هدف ادامه می‌دهیم تا به نتیجه‌ای موفقیت‌آمیز برسیم.تاریخ انتشار : 2 فروردین 1394 14:42» اخبار مرتبط:

 • متن کامل بیانیه پایانی مذاکرات وین
 • تعلیق موقت تحریم‌های ایران از سوی اروپا
 • آخرین اخباراز نشست سه جانبه سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی هلگا اشمیت و ...
 • اشتون: برای اولین‌بار بر روی یک بیانیه توافق کردیم
 • پایان نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۵/حدود یک ساعت گفت‌وگو پشت درهای بسته
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس