مشروح اخبار
 » سفری به شهر سبز وتاریخی کازرون

شهرستان کازرون از شهرستان­های غربی استان فارس است که از جنوب به شهرستان فراشبند، از غرب به استان بوشهر، از شمال به شهرستان ممسنی و از شرق به شهرستان شیراز محدود می­باشد.شهرستان کازرون از شهرستان­های غربی استان فارس است که از جنوب به شهرستان فراشبند، از غرب به استان بوشهر، از شمال به شهرستان ممسنی و از شرق به شهرستان شیراز محدود می­باشد.

به گزارش راک نیوز ؛ این شهرستان با مرکزیت شهر کازرون، دارای 4 هزار و 60 کیلومتر مربع وسعت و فاصله آن تا شیراز 154 کیلومتر است. این شهرستان منطقه­ای است کوهستانی که دشت کازرون و دریاچه پریشان حد فاصل دو رشته کوه آن واقع شده است .

 شهرستان کازرون علاوه بر آثار تاریخی و مذهبی دارای یک جلوه طبیعی خاص است. دریاچه پریشان آن که مأمن انواع آبزیان و پرندگان مهاجر است. طبیعت اطراف رودخانه شاپور و نرگس­زارهای بی­نظیر فامور و جره، باغ­های فراوان انواع مرکبات، پرتغال، نارنگی، لیموترش، لیموشیرین آن در کنار خرما و رطب، این شهرستان را به منطقه­ای زیبا جهت گردشگری تبدیل کرده است.
 مجموعه تاریخی بیشاپور- تنگ چوگان- نقش‌برجسته بهرام دوم و سنگ‌نبشته پهلوي آن- معبد آناهيتا- قلعه دختر- غار و تنديس شاپور اول- روستاي تاريخي دوسيران- خانقاه علیا یا بقعه شيخ امین‌الدين بلياني- شیخ ابو اسحاق-چهارطاقی بالاده- موزه مردم شناسی کازرون-بازار کازرون- موزه ساسانی بیشاپور- موزه مردم شناسی دوان- موزه سنگ کازرون-روستای تاریخی دوان- شهر باستانی سر مشهد- آتشکده گره- منطقه حفاظت شده دشت برم - تفرجگاه سراب اردشیر- تفرجگاه سراب دختران- چشمه آب نقره ای بوشیگان- امام زاده سید حسین و امام زاده سید محمد نوربخش از جاذبه های گردشگری این شهرستان برشمارمیرود.
 مسقطی کازرون-یوخه و انواع لبنیات و ترشی بخصوص ترشی گلک و کورک  از سوغات های شهرستان کازرون است.
آش اخورک-للک-آش لم ریک-دوای زیر تو-خشکک نشاسته و آش کارده از جمله غذاهای محلی این شهرستان است.


تاریخ انتشار : 8 فروردین 1394 13:37» اخبار مرتبط:

 • مجازات جالب یک شکارچی متخلف در فارس
 • شهرستان رستم شهر تاریخی فارس+ تصاویر
 • کازرون میزبان 25 برنامه فرهنگی است
 • «ماری جوانا» در کازرون
 • روزهای پر خطر /پس از اذربایجان زمین لرزه کازرون را لرزاند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس