مشروح اخبار


» برترينهاي جشنواره کشوري شعر« تمـدار بيت»
به گزارش راک نیوز به نقل از واحد مرکزی خبر :ششمین جشنواره کشوری شعر «تمـدار بیت» امروز با معرفی نفرات برتر در اردل چهارمحال و بختیاری به کارخود پایان داد.
« تمدار بیت » ، نوعی شعر با گویش لری و بختیاری است کـه زنان قـالیباف هنگام قالیبافی بر روی دار بـا گویش محلی خود آن را زمزمه می کنند .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اردل امروز در مراسم اختتامیه جشنواره گفت: در این جشنواره ، 154 شاعر ازاستانهای چهارمحال و بختیاری، لرستان، اصفهان، خوزستان، فارس، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر شعرخوانی کردند که در پایان از 22 نفرات برتر تقدیر شد.
علی امینی گفت: 420 اثر از شرکت کنندگان هشت استان به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود که پس از داوری هادی قنبری از استان چهارمحال و بختیاری،سید یدالله تقویان از نورآباد ممسنی فارس،سبزعلی قاسمی از استان خوزستان به ترتیب مقام های اول تا سوم گروه سنی کمتر از 30 سال بخش آزاد را کسب کردند.
در گروه بیشتر از 30 سال بخش آزاد مجید تقی زاده از استان کهگیلویه و بویر احمد،محبت شهولی از استان خوزستان، سید اکبر سلیمانی از تهران به ترتیب در جایگاه اول تا سوم قرار گرفتند.
در بخش « مهدویت و انتظار » در گروه سنی زیر سی سال محدثه الماسی از خوزستان ، حسین سعید نژاد از کهگیلویه و بویر احمد و مهرداد ناصری لو از شوشتر اول تا سوم شدند.
در بخش « مهدویت و انتظار » بالای سی سال هیات داوران کسی را بعنوان رتبه برتر انتخاب نکرد .
جشنواره تمدار بیت هر ساله با هدف حفظ و پاسداشت ارزشها و گویش های اصیل لری و تقویت باورهای بومی در شهرستان اردل برگزار می شود .
شهرستان اردل بـا 70 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان چهارمحال و بختیاری قـرار دارد.
تاریخ انتشار : 15 تیر 1391 19:57» اخبار مرتبط:

 • دومین جشنواره برفی دنا با معرفی برترین ها پایان یافت
 • جشنواره سراسری شعر انقلاب وبرتری شاعره دهدشتی
 • 6کشته و زخمی در سانحه رانندگي محور اردل ـ کيهگيلويه و بوير احمد
 • تندیس انتظار در دست شاعره دهدشتی/فاطمه صداقتی نفر اول
 • جشنواره شعر زاگرس با معرفی برگزیدگان پایان یافت
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد مربیان خارجی در فوتبال باشگاهی ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-عملکرد خوب و قابل دفاعی دارند
  2- اصلاعملکرد مطلوبی نداشتند
  3- باید به آنها زمان داد بعد قضاوت کرد
  4-هیچکدام