مشروح اخبار
 » دانش‌آموزان کهگیلویه و بویراحمد کوتاه قدتراز سایر استان ها!

رئیس اداره‌ی سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق بررسی‌ها شاخص میانگین کوتاهی قد در میان دانش‌آموزان این استان دو برابر شاخص کشوری است.رئیس اداره‌ی سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق بررسی‌ها شاخص میانگین کوتاهی قد در میان دانش‌آموزان این استان دو برابر شاخص کشوری است.

به گزارش راک نیوز ،این مقام مسئول افزود: شاخص کوتاهی قد در سطح کشور ۶ درصد است در حالی‌که در میان دانش‌آموزان دختر و پسر استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ درصد است.

 

وی خاطرنشان کرد: برای تأمین نیازهای دانش‌آموزان طرح توزیع مکمل ویتامین D در مدارس متوسطه‌ی اول و دوم دخترانه در حال اجراست.

 

رئیس اداره‌ی سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن این چالش نیازمند عزم جدی ملی و همکاری سازمان‌هایی هم‌چون جهادکشاورزی، در زمینه تأمین مواد غذایی، صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه‌های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش برای فرهنگسازی و افزایش دانش مواد غذایی هستیم.

 

آرمان تصریح کرد: علاوه‌بر توزیع قرص آهن در میان دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم برای جلوگیری از کمبود آهن و کم‌خونی ناشی از آن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان این طرح در حال اجراست.

 

وی ادامه داد: چون‌که گروه‌های در معرض خطر نوجوانان در سن بلوغ در حال تحصیل هستند نسبت به توزیع ۱۶ عدد قرص آهن(در۱۶هفته) در میان دانش‌آموزان دختر اقدام کرده‌ایم.

 

رئیس اداره‌ی سلامت و تندرستی اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کاهش قدرت یادگیری، اُفت تحصیلی، کاهش بهره‌ی هوشی، کاهش سرعت رشد، افزایش ابتلاء به بیماری‌ها، کاهش قدرت کار و خستگی زودرس از مهم‌ترین عوارض کم‌خونی و فقر آهن در سنین یاد شده است.تاریخ انتشار : 10 خرداد 1394 12:30» اخبار مرتبط:

 • برگزاری جشنواره‌ ورزش‌های بومی محلی در مدارس کهگیلویه
 • رئیس حراست اداره‌کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمدمنصوب شد
 • شرایط شرکت درجشنواره جلوه‌های معلمی در دهدشت اعلام شد
 • پذیرش دانش‌آموز در مدارس شاهد دهدشت بدون در نظر گرفتن امتیاز
 • اجرای جشنواره بازی‌های بومی، محلی در دهدشت+عکس
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس