مشروح اخبار
 » سفره افطاری 7هزار نفری در قلعه رئیسی

امام جمعه قلعه رئیسی تاکید کرد: یکی از اهدافی که سفره نذری در سطح چاروسا برپا و پهن می‌شود این است که با توجه به اینکه امام حسن مجتبی(ع) دست نیازمندان و فقرا را می‌گرفت و خود را هیچ موقع با مردم فقیر مقایسه نمی‌کرد در این سفره هم مردم فقیر و هم مردم غنی و ثروتمند از آن استفاده می‌کنند.به گزارش(حسن آرمند)خبرنگار راک نیوز از چاروسا، حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی ظهر امروز در جمع خبرنگاران عنوان کرد: بعضی از صفات پسندیده در بعضی از ائمه ما جلوه کرد و به آن صفت شهرت یافتند اما همه پیشوایان بزرگوار شیعه صفات پسندیده را دارا بودند.

امام جمعه قلعه‌ رئیسی اظهار داشت: از ویژگی‌های امام حسن مجتبی(ع) شخصیت بخشنده آن حضرت است که کریم اهل بیت (ع) نامیده شده است به همین مناسبت نیمه رمضان را نیمه خدمت به فقرا و مؤمنین اهل آبرو که مشکلات مالی دارند نامگذاری کرده‌اند.

صلواتی بیان کرد: امام حسن (ع) از لحاظ اجتماعی به‌گونه‌ای رفتار می‌کرد که همسایگان و شهروندان و هیچ کس به‌خاطر شأن والای ایشان از دست‌یابی به آن حضرت و دست‌یابی به حقوق خویش محروم نشوند.

وی افزود: سه ویژگی امام حسن (ع) را باید با مبنا شناخت که این ویژگی‌ها شامل حلم و بردباری، سخاوت و عبادت است و در شناخت این سه ویژگی در جامعه یک سری شاخص‌ها را باید شناخت تا بتوان اصل و حقیقت را از فرع و قلابی بودن آن تشخیص داد.

خطیب جمعه قلعه رئیسی اظهار کرد: سیره اخلاقى امام سرمشق و الگو براى همه نسل ‏ها و عصرها در طول تاریخ و در تمام ابعاد فردى، اجتماعى، خانوادگى و سیاسى است.

وی در ادامه با بیان کرامت امام حسن (ع) که بسیار بخشنده بوده و زمانی احساس می کردند که فردی از چیزی که در اختیار امام حسن (ع) بود، خوشش می آمد ایشان آن را می بخشید و بعضی اوقات نیمی از اموال خود را می بخشیدند.

امام جمعه قلعه رئیسی تاکید کرد: یکی از اهدافی که سفره نذری در سطح چاروسا برپا و پهن می‌شود این است که با توجه به اینکه امام حسن مجتبی(ع) دست نیازمندان و فقرا را می‌گرفت و خود را هیچ موقع با مردم فقیر مقایسه نمی‌کرد در این سفره هم مردم فقیر و هم مردم غنی و ثروتمند از آن استفاده می‌کنند.

صلواتی در ادامه گفت: از دیگر ویژگی‌های سفره نذری این است که مردم از تمام اقشار از یک نوع غذا استفاده می‌کنند و فقیر و غنی در کنار هم هستند.

 تاریخ انتشار : 8 تیر 1394 22:28» اخبار مرتبط:

 • بازگشایی خیابان‌ها در اولویت کاری شهرداری قلعه‌رئیسی قرار دارد
 • پارتی بازی در استان فساد مدنظر مقام معظم رهبری است
 • مخالف مسئله اینترنت و شبکه‌های اجتماعی نیستم
 • تشکر امام جمعه قلعه رئیسی از زحمات خبرنگار راک نیوز در اطلاع رسانی
 • مشکل آب شرب قلعه رئیسی جدی است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد صدا وسیما در نحوه پوشش خبر قتل همسر دوم شهردار اسبق تهران را می پسندید؟

  1-بلی
  2-خیر
  آپلود عکس