مشروح اخبار
 » درخواست برخی همفکران استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ائمه جمعه/ورود بازرسی به تخلفات استخدامی

مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ائمه جمعه بهترین ارتباط را با مسئولان به خصوص استاندار دارند به بعضی درخواست‌ها از سوی برخی همفکران استاندار از ائمه جمعه اشاره کرد.مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ائمه جمعه بهترین ارتباط را با مسئولان به خصوص استاندار دارند به بعضی درخواست‌ها از سوی برخی همفکران استاندار از ائمه جمعه اشاره کرد.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام صفدر پناهی مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه این استان بود.

وی در اظهارات خود با اشاره به جایگاه رفیع نماز جمعه به روایتی از پیامبر اشاره کرد و گفت: روزی یکی از صحابه نزد پیامبر می‌رود و از مشکلات خود برای رفتن به سفر حج می‌گوید که پیامبر هم به وی می‌گوید بهترین حج برای مستمندان، نماز جمعه و حضور در این آیین عبادی و سیاسی است.

پناهی در همین خصوص گفت: از این رو پی می‌بریم که نماز جمعه چه جایگاهی دارد و از عبادی و سیاسی بودن آن استنباط می‌شود که ائمه جمعه حق ورود به موضوعات سیاسی را دارند.

این مسئول افزود: ائمه جمع باید سیاسی باشند و بتوانند موضوعات سیاسی روز کشور و بین‌الملل را برای مستمعین تجزیه و تحلیل کرده و به سمع و نظر مردم برسانند.

وی با بیان اینکه اگر امام جمعه‌ا‌ی سیاسی نباشد به درد این کار نمی‌خورد، افزود: اصولا در نماز جمعه هم دین و هم دنیای مردم باید مورد توجه قرار گیرد و باید در نماز جمعه نیازهای مردم در همه زمینه‌ها اعم از دینی، سیاسی و اجتماعی و فرهنگی توسط ائمه جمعه بیان شود.

پناهی با ذکر این موضوع که در کهگیلویه و بویراحمد هم از ابتدای شکل‌گیری انقلاب نماز جمعه برگزار شده و اکنون در تعداد 15 شهر این استان نماز جمعه برگزار می‌شود، افزود: اما مشکلاتی بر سر راه است و برخی زیرساخت‌ها آماده نیست هر چند که تلاش‌های زیادی از سوی مسئولان برای رفع این مشکلات شده است.

پناهی با قدردانی از توجه استاندار کهگیلویه و بویراحمد به این موضوع و همچنین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان که اعتباراتی برای تکمیل این پروژه‌ها از جمله مصلاها گذاشته است، افزود: اما با کمال تأسف باید گفت که در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد امام جمعه یاسوج پس از گذشت بیش از سه دهه از برگزاری نماز جمعه در این شهر هنوز دفتر ندارد و در مکانی استیجاری مستقر هستند.

مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهارات خود با انتقاد از برخی اظهار نظرها در خصوص ائمه جمعه به خصوص امام جمعه بخش‌ها و شهرستان‌های کوچک تصریح کرد: امامان جمعه در استان ما اهل سرپوش گذاشتن بر مشکلات مردم نیستند و هر جا که مشکلی مربوط به مردم باشد آن را اعلام می‌کنند.

وی گفت: دلیل انتقاد امامان جمعه شهرستان‌های کوچک و بخش‌ها این است که در شهرهای کوچک توجه کمتری به مشکلات مردم می‌شود و مدیران‌کل و رؤسای سازمان‌ها بیشتر به فکر رفع مشکلات شهرهای بزرگ استان هستند.

پناهی افزود: به کرات دیده‌ایم که فرمانداران از امامان جمعه درخواست کرده‌اند که مشکلات شهرهای آن‌ها از طریق تریبون نماز جمعه گفته شود تا اینکه مسئولان استانی به فکر رفع مشکل مردم در این شهرها و بخش‌ها باشند.

وی با تأکید بر اینکه بهترین تعامل را امامان جمعه با مسئولان در این استان دارند، افزود: برای مثال حمایت خود را همواره از استاندار و سایر مسئولان اعلام کرده‌اند و مواضع تعاملی با استاندار دارند.

این مسئول با پرده برداشتن از رویه کسانی که بیشتر به دنبال اهداف خود هستند تا منافع استان، تصریح کرد: برخی از همین همفکران استاندار از ائمه جمعه خواسته‌اند تا با استاندار تعامل نداشته باشند.

پناهی در ادامه با اشاره به اعتراضی که ائمه جمعه استان از برخی استخدام‌های غیر قانونی داشته‌اند، تصریح کرد: این ننگ است برای استان ما که سه فرزند یک جانباز 70 درصد و یا فرزند مردم محروم بیکار باشند و و مدیران به دنبال مشغول کردن فامیل خود در ادارات باشند.

مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در خصوص این اقدامات غیر قانونی توسط مدیران، سند و مدرک داریم، افزود: از سازمان بازرسی می‌خواهیم که با قدرت وارد این میدان شده و اجازه چنین کاری را ندهند.

وی با قدردانی از ورود سازمان بازرسی به این قضیه گفت: باید استخدام‌ها در استان ما بر اساس مصاحبه‌ها و اعلام نیازها و از همه مهم‌تر شایستگی‌ها باشد.

پناهی تذکر دادن در خصوص این گونه مشکلات را تنها مربوط به این دولت ندانست و گفت: ائمه جمعه در دولت قبل هم اگر چنین موضوعاتی را مشاهده می‌کردند، تذکر می‌دادند.

 تاریخ انتشار : 3 مرداد 1394 05:04» اخبار مرتبط:

 • مسئول نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد :درجشنواره م ...
 • برگزاری جلسات انتخاباتی زودهنگام در کهگیلویه و بویراحمد غیرقانونی است+انتقا ...
 • جوابیه معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به ائمه جمعه استان
 • گچساران ،میزبان همایش یک روزه فرمانداران
 • انتصاب نخستين امام جمعه بخش ديشموک کهگيلويه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : برفی ترین تصاویر از بارش برف در یاسوج
  چند رسانه ای