مشروح اخبار
 » برخی به‌دنبال ایجاد مشکل برای نظام در خبرگان هستند

گزارش‌هایی به دست ما رسیده است که عده‌ای در آینده به‌دنبال آن هستند که با نشر حرف‌های راست و دروغ، قدرت قوه قضائیه را بگیرند تا جرئت برخورد با آنها را نداشته باشند.دبیر شورای نگهبان گفت: «قوه قضائیه توانست پرونده‌ای که بیش از ٢٠ هزار صفحه دارد را با وجود فشار بر افراد، مسئولان و مقامات بررسی و حکم عادلانه‌ای را صادر و اجرا کند. این حکم برای خیلی‌ها گران تمام شد.
گزارش‌هایی به دست ما رسیده است که عده‌ای در آینده به‌دنبال آن هستند که با نشر حرف‌های راست و دروغ، قدرت قوه قضائیه را بگیرند تا جرئت برخورد با آنها را نداشته باشند».
آیت‌الله احمد جنتی، خطیب موقت نمازجمعه تهران، در خطبه‌های دیروز با اشاره به موضوع مذاکرات هسته‌ای و توافق ایران و ١+٥ گفت: «بحث هسته‌ای یک بحث ملی است و نباید به آن به‌صورت حزبی، جناحی و جریانی نگاه کرد و نباید از آن استفاده ابزاری داشت و در انتخابات به‌طور نامناسب از آن سوءاستفاده کرد». او به بیانات مقام معظم رهبری در روز عید فطر اشاره و تصریح کرد: «بیانات رهبر معظم انقلاب در نماز عید فطر کامل بود و همان‌طور که ایشان بارها تأکید کردند، مواضع ما در مقابل آمریکا فرقی نکرده است و همچنان جمهوری اسلامی ایران ضداستکبار و حامی مظلومان است و از مردم فلسطین، مجاهدین لبنان و جهادگران دنیا دفاع خواهد کرد و مواضع ضدآمریکایی‌اش به قوت خودش باقی است». آیت‌الله جنتی خاطرنشان کرد: «تیم مذاکره‌کننده زحمات زیاد و شبانه‌روزی کشیدند و اگر ممکن بود، در مذاکرات صددرصد نتیجه می‌گرفتند اما صددرصدی نشد و البته چاره‌ای هم نبود و آمریکا و دیگر کشورها هم انتظار حصول نتیجه صددرصدی به‌نفع خودشان داشتند و به‌هرحال در مذاکرات باید بده‌بستان شود».
دبیر شورای نگهبان گفت: «اگر کسانی بخواهند با ضرب و زور وارد مجلس خبرگان شوند حتی اگر عده آنها هم کم باشد، باید جلو آنها ایستاد؛به دلیل اینکه خبرگان نباید هیچ رنگ سیاسی‌ای داشته باشند و مجتهدین درس‌خوانده حوزه علمیه باید برای انجام وظیفه اساسی خود طبق قانون اساسی حاضر شوند. مجلس خبرگان رهبری تا به امروز رنگ سیاسی نداشته است ولی امروز می‌خواهند به آن رنگ سیاسی بدهند و در آنجا حاضر شوند و حرف‌هایی بزنند که مطمئنا به‌دنبال ایجاد مشکل برای انقلاب و نظام هستند. امروز باید مسئولان مواظب باشند و این افراد را شناسایی کنند».
آیت‌الله جنتی در ادامه افزود: «امروز برخی‌ها هر جایی که مقاومتی می‌بینند به‌دنبال آن هستند که آن مقاومت را بشکنند. به‌عنوان‌مثال گزارش‌هایی رسیده که برخی‌ها به‌دنبال تسلیم‌کردن نهادهایی همچون شورای نگهبان و قوه‌قضائیه هستند تا بتوانند در انتخابات هرکسی را که خودشان صلاح می‌دانند تأیید یا رد کنند». امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخی‌ها از روی غرض، صلاحیت‌ها را زیر سؤال می‌برند، افزود: «برخی‌ها آنجایی که به‌نفعشان نیست بدون اینکه دلیل بیاورند و بدون ارائه سند، به مردم و مقامات می‌گویند در انتخابات تقلب شده است. همچون فتنه سال ٨٨ و در انتخابات ٩٢ که به‌زعم خودشان دموکراتیک‌ترین انتخابات کشور بوده است، می‌گویند شورای نگهبان و دستگاه‌های امنیتی قصد داشتند تا سلامت انتخابات را مخدوش کنند ولی از مردم ترسیدند».تاریخ انتشار : 24 مرداد 1394» اخبار مرتبط:

 • تکذیب بازداشت فرمانده سابق نیروی انتظامی
 • واکنش به اعلام نظر جنتی درباره اعدام موسوی وکروبی
 • کوه‌پیمایی صبحگاهی مقام‌معظم رهبری
 • از ما گذشته فهرست انتخاباتی بدهیم
 • آیت الله جنتی زمان آزادی موسوی و کروبی را اعلام کرد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg