مشروح اخبار
 » بازداشت 300 زائر ایرانی اربعین در خاک عراق

سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در پاسخ به این سئوال که گفته‌ می‌شود تعدادی از زائران ایرانی بدون ویزا، وارد خاک عراق شدند اظهار کرد: نخست اینکه، برخی اخبارهای انتشار یافته مبنی بر لغو داشتن ویزا در روزهای نزدیک به اربعین حسینی (ع) به هیچ وجه صحت ندارد و ثانیاً افرادی که بدون ویزا وارد خاک عراق شده بودند، دستگیر و توسط دولت عراق به ایران بازگردانده شدند که تعداد این افراد 200 الی 300 نفر است.

به گزارش راک نیوز ، رئیس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: توصیه جدی ما به زائران این است که برای ورود به خاک عراق، مرزهای چزابه و شلمچه را انتخاب کنند زیرا تراکم جمعیت در مرز مهران بسیار بالاست.

اوحدی با بیان اینکه روز گذشته (پنجشنبه) از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه 250 هزار نفر وارد خاک عراق شدند، گفت: تا کنون بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر از زائران ایرانی وارد عراق شدند و پیش‌بینی می‌شود امروز نیز از سه مرز یاد شده، 250 هزار نفر عبور کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت به افرادی که قصد سفر به عتبات عالیات عراق در ایام اربعین حسینی(ع) دارند توصیه کرد در استان خودشان نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند.

اوحدی افزود: اگر دریافت ویزا در شهرها دو روز به طول بینجامد در مرزها بیش از چهار روز طول می‌کشد زیرا دفاتر کنسولگری‌ عراق در مرزها بسیار شلوغ است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به تمدید مهلت نام‌نویسی در سامانه سماح تا اطلاع ثانوی گفت: سامانه سماح تا 12 آذر باز است و متقاضیان سفر به عتبات می‌توانند در این سامانه نام‌نویسی کنند.

به گفته اوحدی از مجموع دو میلیون نفری که در سامانه سماح نام‌نویسی کردند، برای یک میلیون و 300 هزار نفر ویزا صادر شده است.

پیش‌بینی می‌شود بیش از دو میلیون زائر ایرانی، امسال در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) شرکت کنند.

+تسنیم

تاریخ انتشار : 6 آذر 1394» اخبار مرتبط:

 • احتمال کشف اجساد جدیدی از ایرانیان در منا
 • تصادف خونین زائران ایرانی مراسم اربعین
 • زائران ایرانی در حال برگشتند
 • مرز شلمچه تا اطلاع ثانوی مسدود است
 • حادثه در کربلا/۲ زائر ایرانی جان خود را از دست دادند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg