مشروح اخبار
 » چاره‌ ای جز افزایش شهریه نداریم /دانشجو منصرف شد!!!

فرهاد دانشجو که روزهای اول با چهره ای بشاش   وخوش خنده در قاب تلویزیون حاضر میگردد ،وخبراز کاهش شهریه میدادحالا حرفشو پس گرفته ....

رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برای کاهش شهریه‌ها نیاز به تامین منابع مالی جدید داریم و ارتباط با صنعت این منابع را تامین می‌کند و تا زمانی که این منابع مالی تامین نشود نمی توانیم شهریه ها را کم کنیم.

به گزارش پانا، فرهاد دانشجو افزود: تجاری سازی نتایج تحقیقات دانشجویان، ایجاد ارزش افزوده از طریق فعالیت‌هایی مانند تاسیس بانک و بیمه می‌تواند درآمدهای دانشگاه ازاد را تغییر دهد. در حال حاضر 99/99 درصد بودجه دانشگاه توسط شهریه دانشجویان تامین می‌شود.

وی ادامه داد: امسال 15 درصد به شهریه دوره شبانه دانشگاه‌ها اضافه و همین میزان نیز به حقوق کارمندان اضافه شد. در حالی که در اصل با احتساب سایر هزینه های نزدیک به 30 درصد به هزینه‌های دانشگاه اضافه شده است و چاره ای نداریم جز آنکه شهریه‌ها را نیز افزایش دهیم.

وی افزود: راهکارهایی را برای تامین منابع مالی جدید در نظر گرفته‌ایم که تا سه سال آینده محقق شده اما قبل از آن چاره‌ای نداریم جز آنکه با افزایش شهریه ها هزینه های خود را تامین کنیم.

رییس دانشگاه آزاد در یک برنامه تلویزیونی ادامه داد:‌ هزینه تحصیل دانشجویان دکترا بسیار زیاد است، به همین منظور مدیران دانشگاه طی رایزنی با چند بانک موافقت آنها را برای ارائه وام های قرض الحسنه، معادل 50 درصد از هزینه های تحصیل این مقطع را اخذ کرده اند.
اون روزها دانشجو از حساب وکتاب دخل وخرج دانشگاه خبرنداشت که خروار خروار وعده میداد یا از شوق این ریاست بود خودش بهتر میداند.....
تاریخ انتشار : 30 تیر 1391 02:11» اخبار مرتبط:

 • اضافه شدن پنج رشته جدید در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد یاسوج
 • اعلام شهریه‌ دانشگاه های غیردولتی و شبانه
 • نحوه انتقال دانشجویان ایرانی خارج به دانشگاه آزاد/ جدول شهریه‌ها
 • شهریه دوره دکتری شبانه چقدر است؟
 • انتخاب واحد ترم تابستان دانشگاه پیام نور از 26 تیر
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : برفی ترین تصاویر از بارش برف در یاسوج
  چند رسانه ای