مشروح اخبار
 » احتمال لغو انتخابات دور دوم در برخی حوزه‌های انتخابیه

وی تصریح کرد: به نظر بنده برخی از حوزه‌های انتخابیه‌ای که کاندیداهای آن حوزه بیش از ۲۰ درصد و کمتر از ۲۵ درصد آرای اخذ شده را به خودشان اختصاص داده و به مرحله دوم رفته‌اند باید نتیجه انتخابات در آن حوزه‌ها مشخص شود و صاحب بالاترین اخذ رأی به مجلس وارد شود و دیگر نیازی به انتخابات مرحله دوم نباشد.با تصویب نهایی این طرح، باید حد نصاب ورود به مجلس شورای اسلامی از ۲۵ درصد کل آرای اخذ شده به ۲۰ درصد برسد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر شورای نگهبان طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را تأیید نهایی کند، باید نتیجه انتخابات در حوزه‌های انتخابیه‌ای که به دور دوم کشیده شده است، مشخص شود.

مفتح افزود: با تصویب نهایی این طرح، باید حد نصاب ورود به مجلس شورای اسلامی از ۲۵ درصد کل آرای اخذ شده به ۲۰ درصد برسد.

وی تصریح کرد: به نظر بنده برخی از حوزه‌های انتخابیه‌ای که کاندیداهای آن حوزه بیش از ۲۰ درصد و کمتر از ۲۵ درصد آرای اخذ شده را به خودشان اختصاص داده و به مرحله دوم رفته‌اند باید نتیجه انتخابات در آن حوزه‌ها مشخص شود و صاحب بالاترین اخذ رأی به مجلس وارد شود و دیگر نیازی به انتخابات مرحله دوم نباشد.

مفتح گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که شورای نگهبان به آن ایراد گرفته بود امروز مجدداً بررسی و آخرین ایرادات برطرف شد.

منبع: دانشجو

به گزارش راک نیوز ،  هر قانون زمانی اجرایی می شود که بعد از تصویب مجلس شورای اسلامی، شورای محترم نگهبان نیز آن را تایید کند، از زمان تایید شورای نگهبان و ابلاغ آن توسط رئیس مجلس، قانون اجرایی خواهد شد. با وجود اظهار نظر های افراد مختلف بعید بنظر می رسد تغییری در روند انتخابات حداقل در دوره فعلی رخ دهد.تاریخ انتشار : 20 اسفند 1394» اخبار مرتبط:

 • تعداد کاندیداهای انتخابات مجلس در هرمزگان 41 نفر است
 • طرح استانی شدن انتخابات مجلس ردشد
 • طرح دوفوریتی نمایندگان برای استانی شدن انتخابات مجلس
 • شورای نگهبان صحت انتخابات بهبهان را تایید کرد
 • هنوز صحت انتخابات در 19 حوزه انتخابیه تایید نشده است
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *


  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg