مشروح اخبار
 » کهگیلویه و بویراحمد دیار آریو برزن/نیاز20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات تعیین حریم آثار میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور حفاظت از آثار باستانی، 200 بنا و محوطه تاریخی این استان نیازمند اجرای طرح عملیات تعیین حریم است.

مسعود شفیعی در گفت و گو با خبرنگار راک نیوز افزود: 20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات تعیین حریم آثار میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد نیاز است.کهگیلویه و بویراحمد دیار آریو برزن/نیاز20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات تعیین حریم آثار میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: به منظور حفاظت از آثار باستانی، 200 بنا و محوطه تاریخی این استان نیازمند اجرای طرح عملیات تعیین حریم است.

مسعود شفیعی در گفت و گو با خبرنگار راک نیوز افزود: 20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات تعیین حریم آثار میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد نیاز است.

وی اظهار کرد: طرح های تعیین حریم محوطه های تاریخی با هدف جلوگیری از ساخت وسازهای غیرمجاز در عرصه های تاریخی و فراهم شدن شرایط مطلوب تر صیانت از این عرصه های ارزشمند انجام می شود. 

شفیعی تصریح کرد: تاکنون عملیات تعیین حریم 70 محوطه تاریخی در این استان اجرا شده است. 

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: هفت محوطه تاریخی این استان پارسال تعیین حریم شد و امسال نیز هشت طرح برای اجرا به شورای مرکزی ارسال شده است.

شفیعی گفت: براساس برنامه چشم اندار بلند مدت هر سال تعدادی از بناها و محوطه های تاریخی تعیین حریم می شود.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:این استان 726 اثر ثبت شده ملی دارد که 686 مورد آن از بناها و آثار تاریخی است. 

استان کهگیلویه و بویراحمد را به دیار آریو برزن می شناسند.

استان کهکیلویه و بویراحمد (منطقه جغرافیایی این استان) بخشی از تمدن عیلام بوده و در دوره بعد از اسلام و همچنین بعد از ورود آریایی ها جزیی از خاک تمامی حکومت های ایران بود.تاریخ انتشار : 19 فروردین 1395 01:55» اخبار مرتبط:

 • سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بویراحمد منصوب شد
 • کشف 5 محوطه تاريخي در شهرستان دنا
 • راه‌اندازی دانشگاه علمی کاربردی گردشگری و میراث فرهنگی در کهگیلویه و بویراح ...
 • مرمت و بازسازي کارونسراي بافت تاريخي دهدشت
 • آغاز مرمت 13 اثر تاريخي در كهگيلويه و بويراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس