مشروح اخبار


» عراق حرکت عربستان علیه ایران را تلافی کرد؛ آل سعود در بن بست مکر!رئیس فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرد برای رویارویی با تیم ملی عربستان باید سعودی‌ها به تهران بیایند.

 قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه در منطقه آسیا دیروز در مالزی برگزار شد، همه منتظر بودند که تیم‌ملی ایران در گروه عربستان قرار نگیرد تا بهانه‌ها جویی و شیطنت سعودی ها دوباره از سر گرفته نشود.


رئیس فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرد برای رویارویی با تیم ملی عربستان باید سعودی‌ها به تهران بیایند.

به گزارش راک نیوز ، قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه در منطقه آسیا دیروز در مالزی برگزار شد، همه منتظر بودند که تیم‌ملی ایران در گروه عربستان قرار نگیرد تا بهانه‌ها جویی و شیطنت سعودی ها دوباره از سر گرفته نشود.

 

در این قرعه‌کشی با وجود اینکه ایران با عربستان همگروه نشد ولی عراق که میزبانی خود را در این رقابت‌ها ایران را انتخاب می‌کند با عربستانی‌ها همگروه شد. پس از این ماجرا فدراسیون عراق اعلام کرد که ایران میزبان پیشنهادی آنها برای مرحله نهایی نیز است.

 

میزبانی ایران برای بازی های عراق، یعنی سفر تیم ملی عربستان به تهران! این خبری بود که دیروز مثل بمب صدا کرد.

 

در این راستا نشریه الشرق الاوسط عربستان با عبدالخالق مسعود، رئیس فدراسیون فوتبال عراق مصاحبه‌ای داشته است که در این مصاحبه وی تاکید کرده است که ایران را برای میزبانی انتخاب کرد و اظهار داشت: «هیچ نگرانی بابت مشکل سیاسی ایران و عربستان نداریم ولی اگر عربستان اصلا قبول نکند برای بازی با ما به ایران نیاید در این صورت باید بازی رفت که در تاریخ 28 مارس (9 اردیبهشت) به میزبانی عربستان برگزار می‌شود،‌ به ورزشگاهی بی‌طرف منتقل شود.»

 

عامر عبدالجبار وزیرسابق راه‌ و ترابری عراق پس از قرعه‌کشی مرحله نهایی مقدماتی جام‌جهانی 2018 روسیه  درباره اینکه کدام کشور برای میزبانی خوب است اظهار داشت: «اگر به فدراسیون عراق اجازه بدهند که دو کشور را برای میزبانی بازی‌هایش انتخاب کند بهترین انتخاب این است که برای بازی‌های مقابل عربستان و امارات، ایران را انتخاب کنیم و بازی های دیگر را در لبنان برگزار ‌کنیم.»

 

وی افزود: «این انتخاب بنا بر شرایطی است که برای تیم‌ملی عراق ایجاد می‌شود زیرا هر کدام از گزینه‌ها برای میزبانی مزایا و معاینی را دارد که به شرح زیر است:

ایران: هواداران زیاد - ویزا گرفتن آسان - هزینه کم

لبنان: هواداران زیاد - ویزا گرفتن آسان - هزینه بالا

اردن: هواداران کم - ویزا گرفتن سخت - هزینه بالا.»

 

وزیر سابق راه و ترابری عراق در پایان به فدراسیون عراق هشدار داد و گفت: «از فدراسیون عراق خواهشمندم که به پیشنهاد‌های کشورهای حاشیه خلیج فارس مبنی بر میزبانی بازی‌هایش به صورت رایگان بر حذر باشد زیرا راهیابی تیم‌ملی عراق به جام‌جهانی 2018 روسیه از هزینه‌ها مهم‌تر است.»

 

بی شک عربستانی ها از همین حالا جوسازی خود را آغاز می کنند. اما آنها این وسط دچار یک اشتباه شده اند و تصور می کنند AFC تصمیم گیرنده اصلی در این زمینه است اما بازی های مقدماتی جام جهانی زیر نظر فیفا برگزار می شود و فدراسیون جهانی فوتبال باید در این باره تصمیم گیرنده باشند.

 

همین چند وقت پیش اینفانتیو در تهران به دفاع از امنیت کشورمان پرداخت و گفت قرار نیست بازی های سیاسی قاطی فوتبال شود. ناگفته پیداست اگر عراق پای حرف های خود بایستد، به احتمال فراوان ایران میزبان بازی عراق و عربستان خواهد بود؛ مگر اینکه آل سعود این بار از کانال های دیگری اقدام کند و با دلارهای خود، عراق را قانع به بازی در زمین دیگری کند.تاریخ انتشار : 25 فروردین 1395 15:46» اخبار مرتبط:

 • نامه رسمی AFC مبنی بر رد درخواست ایران به فدراسیون فوتبال رسید
 • شکایت ایران به AFC به دلیل دوپینگ بازیکن تیم ملی عراق /تیم ملی دراسترالیا م ...
 • ایران شانس فینالیست شدن را دارد/عراقی ها 12هزاربلیط خریدند!
 • سرانجام داور بازی ایران و آرژانتین اخراج شد+عکس
 • "عبدالبشیر" سنگاپوری داور بازی قطر با ایران شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در میان پیشنهادات این روزها، کدام را قابل اعتنا می‌دانید؟

  1-سروش
  2-بله
  3-روبیکا
  4-آی گپ
  5-هیچکدام