مشروح اخبار
 » کمبود116 هزار جلد کتاب در کتابخانه های مدارس گچساران

رییس اداره آموزش و پرورش گچساران تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های مدارس گچساران را بیش از 112هزار جلد اعلام کرد و گفت: بیش از 116هزار جلد دیگر کمبود کتاب داریمکمبود116هزار جلد کتاب در کتابخانه های مدارس گچساران

رییس اداره آموزش و پرورش گچساران تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های مدارس گچساران را بیش از 112هزار جلد اعلام کرد و گفت: بیش از 116هزار جلد دیگر کمبود کتاب داریم

سید ظهیرالدین پورالحسینی در نشست کمیته نهضت مطالعه مفید و انجمن کتابخانه‌های عمومی گچساران اظهار کرد: ایران اسلامی بر اساس افق چشم‌انداز 20 ساله تا پایان 1404 هجری شمسی باید کشور نخست منطقه در حوزه‌های مختلف از جمله علمی و فرهنگی باشد.

پورالحسینی افزود: راه‌اندازی کتابخانه‌های دیجیتال راهکار مطلوبی برای ارتقای وضعیت فرهنگ کتابخوانی در کشور است، زیرا استفاده از کتابخانه‌های عمومی تا حدودی با موانعی روبه‌رو شده است.

وی کاهش در استفاده از زمان و برخی هزینه‌ها را از مزایای کتابخانه ه‌ای دیجیتال عنوان کرد و گفت: دسترسی آسان به کتاب‌های مورد نیاز از دیگر مزایای کتابخانه‌های دیجیتال است.

پورالحسینی افزود: اکنون 99 کتابخانه آموزشگاهی و کلاسی در مدارس این شهرستان فعال است، و مدارس گچساران به 54 کتابخانه جدید نیاز دارد.

رییس اداره آموزش و پرورش گچساران خاطر نشان کرد: 40 درصد کتابخانه های مدارس این شهرستان ضمیمه و غیر مستقل است.

پورالحسینی تصریح کرد: کتابخانه های کلاسی در مدارس ابتدایی که جمعیت دانش آموزی پایین تری دارند، بصورت کمد دایر هستند.

پورالحسینی تعداد کتاب های موجود در کتابخانه های مدارس گچساران را بیش از 112هزار جلد اعلام کرد و گفت: بیش از 116هزار جلد دیگر کمبود کتاب داریم.

وی میانگین سرانه کتاب به ازای هر دانش آموز در کشور را بین هشت تا 12 جلد کتاب اعلام کرد .

پورالحسینی برپایی 10 نمایشگاه کتاب را از جمله فعالیت های حوزه کتاب و کتابخوانی در مدارس این شهرستان در طول سال تحصیلی گذشته اعلام کرد.کمبود116 هزار جلد کتاب در کتابخانه های مدارس گچسارانتاریخ انتشار : 1 خرداد 1395 20:46» اخبار مرتبط:

 • سرانه ی کتابخانه گچساران به ازای هر100 نفر2/71مترمربع
 • حجت الاسلام سیدلطف الله سپهر :طرح کتابخانه دیجیتالی در شهرستان بهبهان اجرا ...
 • تجهیز کتابخانه دولت‌آباد یاسوج
 • کلنگ‌زنی کتابخانه شهدای باباکلان و افتتاح کتابخانه روستای «ده‌جلیل» گچساران
 • ریزش 43درصدی اعضاء فعال کتابخانه های عمومی کهگیلویه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  کدام تیم را قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران می دانید

  1- پرسپولیس تهران
  2- تراکتور سازی تبریز
  3- سپاهان اصفهان
  4- استقلال تهران
  5-پدیده خودرو مشهد


  آپلود عکس  آپلود عکس