مشروح اخبار


» تکمیل پروژه آبرسانی بهمئی به 241 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد/پروژه آبرسانی بهمئی 125 روستا را در بر می گیرد.مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس مطالعاتی که انجام شده برای تکمیل پروژه آبرسانی بهمئی به 241 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.تکمیل پروژه آبرسانی بهمئی به 241 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد/پروژه آبرسانی بهمئی 125 روستا را در بر می گیرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس مطالعاتی که انجام شده برای تکمیل پروژه آبرسانی بهمئی به 241 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

فیض‌الله پاسره در نشست بررسی وضعیت طرح‌های آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با اتکا به منابع دولتی 10 سال طول خواهد کشید تا برخی از پروژه‌های آبفای استان به بهره‌برداری برسد.

 پاسره تصریح کرد: در استان تعدادی پروژه نیمه تمام آب و فاضلاب روستایی وجود دارد که در نقاط مختلف استان پراکنده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: برخی از این پروژه‌ها در قالب ایستگاه‌های پمپاژ آب روستایی هستند که پیشرفت فیزیکی متفاوتی دارند.

این مسؤول گفت: برخی از این طرح‌ها و پروژه‌ها به اندازه‌ای بزرگ و هزینه‌بر هستند که اتکا به منابع دولتی صرف برای تکمیل آن‌ها به یک پروسه 10 ساله نیاز دارد.

پاسره یکی دیگر از پروژه‌های بسیار مهم آبرسانی روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد را مربوط به پروژه آبرسانی بهمئی ذکر کرد و گفت: که تعداد 125 روستا در این پکیج آبرسانی قرار دارند.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: منابع تأمین آب این روستاها در حال حاضر از چاه‌های آب است.

وی بیان کرد: از سرمایه‌گذاران انتظار می‌رود که در این پروژه بزرگ آبرسانی شرکت داشته باشند تا بتوانیم آبرسانی از سد کوثر را برای این شهرستان و روستاهای آن داشته باشیم.

پاسره افزود: در بخش سردسیری و گرمسیری این شهرستان آبرسانی به جمعیت بیش از 32 هزار نفری باید صورت گیرد که مصرف سرانه 150 لیتر در روز برای هر نفر در نظر گرفته شده است.

وی طول کل خط انتقال را 328 کیلومتر ذکر کرد که از 63 میلی‌متر تا 300 میلی‌متر قطر لوله‌های خط انتقال آن است و تاکنون 188 کیلومتر آن کار شده و 140 کیلومتر آن باقی مانده است.

این مسؤول افزود: تعداد مخازنی که باید در این پروژه ساخته شود 18 مورد بوده که 5 هزار و 600 مترمکعب حجم آن‌ها خواهد بود و در این مسیر به تعداد هفت ایستگاه پمپاژ نیاز است.

وی گفت: بر اساس مطالعاتی که انجام شده این پروژه برای تکمیل به 241 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.تاریخ انتشار : 12 خرداد 1395 22:50» اخبار مرتبط:

 • اجرای پروژه تأمین آب اراضی دشت مور 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد
 • 87درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد دارای آب آشامیدنی سالم هستند.
 • افتتاح طرحهای آبرسانی کهگیلویه 20 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند
 • کلنگ پروژه آبرسانی به روستاهای برج بهمنی و کوهبرد به زمین زده شد
 • فاز اول آبرسانی به منطقه "پشته زیلایی" در هفته دولت به بهره برداری می رسد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود