مشروح اخبار
 » ساخت وساز در حریم تاریخی قلعه شامبراکان ممنوع است / دکل مخابرات جابجا شود

معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که هر نوع ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی ممنوع است گفت: دکل مخابراتی که در حریم قلعه تاریخی شامبراکان گچساران واقع شده است ، باید سریعتر جابه جا شود.ساخت وساز در حریم تاریخی قلعه شامبراکان ممنوع است / دکل مخابرات جابجا شود

معاون اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که هر نوع ساخت و ساز در حریم آثار تاریخی ممنوع است گفت: دکل مخابراتی که در حریم قلعه تاریخی شامبراکان گچساران واقع شده است ، باید سریعتر جابه جا شود.

مسعود شفیعی افزود: پایه های این دکل در محدوده درب ورودی قلعه شامبراکان قرار دارد و این امر مشکلاتی را برای تعیین حریم و ساماندهی این بنای تاریخی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: کار پیگیری جا به جایی و یا تخریب این دکل مخابراتی از سوی امور حقوقی اداره کل میراث فرهنگی در مراجع قضایی درحال پیگیری است .

شفیعی تصریح کرد: قلعه تاریخی شامبراکان جزو آثار به جای مانده از آواخر دوره قاجاریه با شماره 19757 در آبان 86 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

شفیعی گفت: برای انجام مراحل تعیین حریم درآینده نیز مرمت و ساماندهی بنا و محوطه قلعه شامبراکان جا به جایی دکل مخابراتی یک ضرورت انکارناپذیر است .

معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه وبویراحمد گفت: این استان دارای حدود 700 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی است.

رئیس اداره مخابرات گچساران نیز گفت: دکل مخابراتی شامبراکان با موافقت دهیاری و شورای روستا در محل قلعه تاریخی روستا نصب شده است.

فریدون کرمی افزود: چنانچه میراث فرهنگی به ادامه فعالیت این دکل در این محل موافق نباشد این دکل به مکان دیگری جابه جا خواهد شد که انجام این کار مستلزم زمان و نیز تامین هزینه است.

وی اظهار کرد: این دکل مخابراتی برای پوشش ارتباطی جاده گچساران به چرام و سه روستای مجاور آن ایجاد شده است.تاریخ انتشار : 22 خرداد 1395» اخبار مرتبط:

 • کهگیلویه و بویراحمد دیار آریو برزن/نیاز20 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عم ...
 • قلعه ی عهد قجری شامبراکان گچساران+تصاویر
 • تخریب قلعه پوسکان کازرون کذب است
 • مرمت بقعه تاریخی امامزاده بابا منیر در نورآباد
 • آغاز مرمت 13 اثر تاريخي در كهگيلويه و بويراحمد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  آیا سیاست های ارزی دولت روحانی با سیاست های دولت محمود احمدی نژاد تفاوتی دارند؟

  1-بلی
  2-خیر
  3- سیاست های ارزی احمدی نژاد بهتر از سیاست ارزی روحانی است
  4- سیاست ارزی معروف به ارزجهانگیری گره گشاتر از گذشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg