مشروح اخبار


» 30درصد آب کهگیلویه و بویراحمد در شبکه آبرسانی هدر می‌رودمعاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم‌اکنون هدر رفت آب در شبکه حدود 30درصد است.

سید یعقوب فرجی در نشست بررسی مشکلات آب آشامیدنی شهر دوگنبدان اظهار داشت: در بخش آب دو موضوع منابع آب و نحوه استحصال و بهره‌برداری از آب بسیار حایز اهمیت است و ما به‌عنوان متولیان آب از مصرف‌کننده انتظار کاهش مصرف داریم، اما باید ابزار آن را نیز در اختیار آنان قرار دهیم.


30درصد آب کهگیلویه و بویراحمد در شبکه آبرسانی هدر می‌رود

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم‌اکنون هدر رفت آب در شبکه حدود 30درصد است.

سید یعقوب فرجی در نشست بررسی مشکلات آب آشامیدنی شهر دوگنبدان اظهار داشت: در بخش آب دو موضوع منابع آب و نحوه استحصال و بهره‌برداری از آب بسیار حایز اهمیت است و ما به‌عنوان متولیان آب از مصرف‌کننده انتظار کاهش مصرف داریم، اما باید ابزار آن را نیز در اختیار آنان قرار دهیم.

وی از هدر رفت 30درصدی آب در شبکه آب کهگیلویه وبویراحمد خبر داد و گفت: هدر رفت آب شامل هدر رفت فیزیکی و ظاهری است که هدر رفت فیزیکی به نشتی از خطوط انتقال و مخازن مربوط بوده و هدر رفت واقعی به برداشت و مصرف مردم و انشعابات قاچاق مربوط می‌شود.

فرجی با اشاره به اینکه امسال باید بیشترین فرهنگ‌سازی از سوی رسانه‌ها در زمینه مصرف بهینه آب انجام شود، عنوان کرد: سطح آب های زیرزمینی استان کاهش چشمگیری داشته است.

فرجی گفت: 10 میلیون مترمکعب آب آشامیدنی امسال در این استان تولید و در مدار بهره برداری قرار گرفت.

وی بیان کرد: 700 انشعاب غیرمجاز آب در شهر های این استان امسال شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرجی ابراز داشت: جمع آوری انشعاب های غیرمجاز در سطح شهرهای استان یکی از رویکردهای اصلی این شرکت است.

وی استفاده از انشعاب غیرمجاز را معضل بزرگ شرکت آب و فاضلاب شهری اعلام کرد و گفت: رسانه ها و دستگاه های فرهنگی در این راستا نقش مهمی دارند.

فرجی تصریج کرد: مناطق شهری کهگیلویه و بویراحمد دارای حدود 142 هزار مشترک آب و بیش از 28 هزار مشترک فاضلاب است.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از مسائلی که هم اکنون در اولویت حوزه بهره برداری این شرکت قرار دارد تلاش برای جلوگیری از هدر رفت آب است.

وی از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست صرفه جویی در مصرف آب را در تمام شرایط به ویژه روزهای گرم سال با جدیت رعایت کنند.

فرجی عنوان کرد: آب آشامیدنی مورد نیاز مردم ساکن شهرهای این استان از طریق چهار حلقه چشمه و 62 حلقه چاه عمیق تامین می شود. 

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان آبدهی این چاهها و چشمه ها یک هزار و 195 لیتر بر ثانیه است 

فرجی افزود: فرسودگی شبکه انتقال و توزیع آب آشامیدنی شهرهای کهگیلویه و بویراحمد یکی از مشکلات اصلی پیش روی شرکت آبفای شهری این استان است. 

فرجی میزان آب مصرفی شهر دوگنبدان را 300 لیتر بر ثانیه اعلام کرد و گفت: 150 لیتر بر ثانیه آن از سد کوثر و مابقی آن از طریق هشت حلقه چاه آهکی واقع در دشت امامزاده جعفر تامین می شود. 

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد افزود: ظرفیت آبدهی این چاهها 150 لیتر بر ثانیه است.تاریخ انتشار : 29 تیر 1395 21:08» اخبار مرتبط:

 • 150میلیارد ریال به اتصال رینگ مخازن آب سد کوثر دوگنبدان اختصاص یافت
 • انتظار 14 ساله برای بهره برداری پیش تصفیه‌خانه دوگنبدان به پایان رسید
 • تصور اشتباهی که مردم در زمینه تامین آب شرب یاسوج دارند
 • آب بوشهر 3 روز قطع می‌شود
 • 98/ روستاهای کهگیلویه و بویراحمد بهره مند از آب شرب سالم هستند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با ادامه لیگ برتر فوتبال در ایران موافق هستید؟

  1- بلی
  2-خیر
  3-هرتصمیمی در دنیا گرفته شد برای ایران هم اعمال شود
  4-بدون تماشاگر برگزار شود