مشروح اخبار
 » تاجگردون: دولت برای حمایت از بخش خصوصی قانون تهاتر را اجرا کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید قانون تهاتر را اجرایی کند تا بتواند از بخش خصوصی حمایت کند.

غلامرضا تاجگردون روز دوشنبه در نشست مشترک اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری افزود: اجرای قانون تهاتر مصوب 2 سال قبل برای دولت یک تکلیف است تا دستگاه های دولتی و بخش خصوصی بتوانند بدهی ها خود را به یکدیگر پرداخت کنند.تاجگردون: دولت برای حمایت از بخش خصوصی قانون تهاتر را اجرا کند

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید قانون تهاتر را اجرایی کند تا بتواند از بخش خصوصی حمایت کند.

غلامرضا تاجگردون روز دوشنبه در نشست مشترک اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس و اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری افزود: اجرای قانون تهاتر مصوب 2 سال قبل برای دولت یک تکلیف است تا دستگاه های دولتی و بخش خصوصی بتوانند بدهی ها خود را به یکدیگر پرداخت کنند.

وی گفت: قانون تهاتر هنوز از سوی برخی دستگاه های اجرایی عملیاتی نشده است، درحالی که این قانون بهترین راهکار در زمانی که امکان خلق پول در کشور وجود ندارد، می باشد. 

به گفته وی، تعدادی از واحدهای تولیدی بخش خصوصی از دولت طلبکار هستند و از سوی دیگر این واحدها خود به دستگاه های دیگر بدهکارند از این رو اجرای قانون تهاتر مهمترین راهکار برای تسویه این بدهی است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مهمترین برنامه های مجلس دهم پیگیری اجرایی شدن احکام قطعی بودجه است.

وی گفت: یکی از احکام های قطعی جا مانده برنامه، ماده 180 قانون بودجه است که کمیسیون برنامه و بودجه امسال برای اجرایی شدن آن از سوی دولت مصوبات مطلوبی را داشته است.

به گفته وی طی 2 هفته گذشته مجلس شورای اسلامی سهم این ماده را از 2 درصد به سه درصد افزایش داد و براساس این قانون، سه درصد از منابع ملی به طرح های توازن منطقه ای اختصاص خواهد یافت.

تاجگردون اظهار کرد: مجلس دهم سهم 2 درصد نفت و گاز مناطق محروم و مناطق نفت خیز کشور را به سه درصد افزایش داده که این طرح اکنون برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی با اشاره به تصویب نشدن کلیات لایحه اصلاح قانون بودجه 1395 کل کشور اظهار کرد: هفته گذشته لایحه دولت در ارتباط با قانون بودجه در کمیسیون با یک وقفه همراه شد و دلیل این وقفه، حساسیت نمایندگان نسبت به اجرایی نشدن برخی از مصوبات پیشین است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی به مساله آب هم گریزی زد و پیشنهاد کرد: دولت مساله آب را به صورت مدیریت یکپارچه اداره کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز اجرا شدن طرح های فولاد در کنار آب های آزاد را یک اصل استاندارد دانست و گفت: اجرایی شدن طرح های فولاد در نقاطی که با کمبود آب مواجه است، چندان استاندارد نیست.

هادی قوامی یادآور شد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان های مهم در توسعه گردشگری است اما سرمایه گذاری در آن نشده است و امید است این کمیسیون زمینه جذب سرمایه گذار برای استان را فراهم کند.

گفتنی است اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در سفر سه روزه به چهارمحال و بختیاری از طرح های قابل سرمایه گذاری این استان بویژه در حوزه گردشگری دیدن کردند.تاریخ انتشار : 11 مرداد 1395» اخبار مرتبط:

 • تاجگردون: لایحه اصلاح قانون بودجه 95 هفته آتی بررسی می‌شود
 • گزارش دیوان محاسبات از تخلفات حقوق و دستمزد به مجلس نهم
 • اعتمادمجدد مجلسی ها به غلام گچسارانی ها/تاجگردون دوباره رئیس شد
 • تاجگردون خبرداد/دو فوریت طرح اصلاح قانون بودجه رد شد
 • اتفاقی که برای اولین بار رخ داد: کلیات بودجه در کمیسیون تلفیق رد شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
  کد را وارد کنید: *


  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg