مشروح اخبار
 » 14 استان در نمایشگاه صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد حضور خواهند داشت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 14 استان سراسر کشور تاکنون برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی و سوغات و هدایا در شهر یاسوج اعلام آمادگی کرده اند.

محمود باقری افزود: این نمایشگاه روزهای 20 تا 27شهریور در سالن مخابرات واقع در بلوار کشاورز شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برپا می شود.14 استان در نمایشگاه صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد حضور خواهند داشت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 14 استان سراسر کشور تاکنون برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی و سوغات و هدایا در شهر یاسوج اعلام آمادگی کرده اند.

محمود باقری افزود: این نمایشگاه روزهای 20 تا 27شهریور در سالن مخابرات واقع در بلوار کشاورز شهر یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد برپا می شود.

وی اظهار کرد: استان های البرز، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، اصفهان، فارس، کرمانشاه و ایلام ازجمله استان هایی هستند که برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

باقری عنوان کرد: در این نمایشگاه سوغات محلی، دست بافته های سنتی عشایر، آداب و رسوم مردم همراه با اجرای آیین های سنتی استان برای عموم مردم به نمایش گذاشته می شود.

وی بیان کرد: نمایشگاه صنایع دستی سوغات و هدایای شهر یاسوج با هدف معرفی دست ساخته های تولیدی مناطق مختلف کشور، بازاریابی و معرفی صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اجرا خواهد شد. 

وی اظهار کرد: این استان به لحاظ جذب اعتبارات صنایع دستی رتبه نخست کشور را کسب کرد.

باقری گفت: در سال های 93 و 94 بیش از 41 میلیارد ریال به هنرمندان صنایع دستی پرداخت شد.

باقری افزود: امسال نیز 50 میلیارد ریال به صنایع دستی این استان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد کارگاه های تولیدی صنایع دستی این استان نسبت به سال 91 بیش از سه برابر افزایش یافت.

باقری ادامه داد: هم اکنون 2 هزار و 100 کارگاه تولیدی یک نفره و 48 تعاونی تولیدی صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کند.

وی اظهار کرد: سال 91 حدود 700 کارگاه تولیدی یک نفره و چهار تعاونی در زمینه تولید صنایع دستی فعالیت می کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: افزایش میزان تسهیلات پرداختی برای رونق صنایع دستی، حمایت جدی دولت از بیمه تامین اجتماعی و آموزش از دلایل استقبال مردم از تولید صنایع در این استان است.

باقری ابراز کرد: هم اکنون پنج هزار و 700 هنرجوی کهگیلویه و بویراحمد پس از گذراندن آموزش های مقدماتی و به بافی، گواهی نامه مهارت صنایع دستی دریافت کرده اند در حالی که این تعداد در سال 91 کمتر از یکهزار و 600 نفر بود.

وی تعداد بیمه شدگان تامین اجتماعی هنرمندان صنایع دستی در این استان را 776 تن برآورد کرد و گفت: تا چهار سال پیش 222 نفر زیر پوشش بیمه اجتماعی بودند.تاریخ انتشار : 17 شهریور 1395» اخبار مرتبط:

 • اختصاص 19 فقره تسهیلات به کارگاه‌های تولیدی صنایع دستی شهرستان کهگیلویه
 • نمایشگاه صنایع‌دستی استان‌های سراسر کشور در یاسوج برگزار می‌شود
 • راه‌اندازی نخستین بازارچه دائمی صنایع‌دستی در یاسوج
 • سه اثر صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد مهر اصالت یونسکو گرفت
 • فقط کهگیلویه وبویراحمد حضور نداشت/آقای مدیرکل لطفا جواب بدهید!!!!
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  آپلود عکس  آپلود عکس