مشروح اخبار
 » نماینده شیراز :دادگاه ویژه برای شناسایی همه عاملان کهریزک برگزار شود/ عذرخواهی مرتضوی، اعترافی دیرهنگام بود

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم نامه عذرخواهی مرتضوی را اعتراف‌نامه‌ای دیگرهنگام دانست و با تاکید بر لزوم برخورد با دیگر آمران و عاملان این حوادث، گفت: تعدادی از زندانیان نیز همچون جان‌باختگان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و باید مشخص شود آیا مرتضوى حاضر به عذرخواهى از این افراد هم هست یا خیر.نماینده مردم شیراز در مجلس دهم نامه عذرخواهی مرتضوی را اعتراف‌نامه‌ای دیگرهنگام دانست و با تاکید بر لزوم برخورد با دیگر آمران و عاملان این حوادث، گفت: تعدادی از زندانیان نیز همچون جان‌باختگان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند و باید مشخص شود آیا مرتضوى حاضر به عذرخواهى از این افراد هم هست یا خیر.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بهرام پارسایی با اشاره به انتشار نامه عذرخواهی سعید مرتضوی درمورد حوادث کهریزک که منجر به درگذشت سه‌نفر از بازداشت‌شدگان حوادث سال ۸۸ شد، اعلام کرد: واقعیت این است که مرتضوی عذرخواهی نکرده، بلکه به خطاهایی که ۷ سال مرتکب شده، اعتراف کرده است.

لزوم برگزاری دادگاه ویژه برای شناسایی دیگر آمران و عاملان حوادث کهریزک

او با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مسائلی که حدود ۷ سال پیش و در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ اتفاق افتاد، لطمه‌ای به نظام بود، یادآور شد: اگر قرار باشد این خسارت‌ها ریشه‌یابی شود، نیاز به برگزاری دادگاهی ویژه است تا مشخص شود در امتداد جریان کهریزک چه کسانی آمر و عامل بروز این مسائل بودند.

اعتراف مرتضوی پس از ۷ سال تکذیب حوادث کهریزک، افکار عمومی را جریحه‌دار کرد

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس دهم همچنین خاطرنشان کرد: فاش شدن حوادث کهریزک در سال ٨٨ که حتى توسط دادستان وقت بارها تکذیب شد، منجر به ایجاد جو بى‌اعتمادى و جریحه‌دار شدن افکار عمومى و حوادث پس از آن شد. اگر آن‌چه امروز به آن معترف شده‌اند را همان ۷ سال پیش می‌پذیرفتند و بر دفاع از عمل ناشایست خود اصرار نمی‌کردند، قطعاً تبعات کمتری برای نظام ایجاد می‌شد و حتی می‌توانست از بروز اتفاق‌های بعدی جلوگیری شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به برخی انگیزه‌های احتمالی مرتضوی از اعتراف به کوتاهی در حوادث کهریزک، گفت: احتمال دارد مستندات جدیدی ارائه شده باشد که امکان ادامه کتمان جنایات کهریزک ازسوی مرتضوی سلب شده یا به هر دلیل، مجبور به چنین اعترافی شده باشد اما مسلم است که مرتضوی با شفافیت بیشتر به آن بپردازد و ابهام‌های ایجاد شده نزد افکار عمومی را برطرف کند.

 تاریخ انتشار : 27 شهریور 1395 02:27» اخبار مرتبط:

 • واکنش تاجگردون به نامه عذرخواهی سعید مرتضوی ؛دیگران هم عذرخواهی کنند شایدکی ...
 • احتمال فرار «سعید مرتضوی» از کشور
 • جزییات حکم پرونده «سعید مرتضوی
 • ع.ح معروف به عصای سعید مرتضوی کیست؟
 • مهدی و فائزه راهی اوین شدند؛مرتضوی چه می شود؟
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  کدام تیم را قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران می دانید

  1- پرسپولیس تهران
  2- تراکتور سازی تبریز
  3- سپاهان اصفهان
  4- استقلال تهران
  5-پدیده خودرو مشهد


  آپلود عکس  آپلود عکس