مشروح اخبار
 » درخواست ضمانتنامه گمرکی دربوشهر الکترونیکی شد

ناظر گمرکات استان بوشهر از الکترونیکی شدن فرایند درخواست ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر به عنوان نخستین گمرک در سطح کشور خبر داد.ناظر گمرکات استان بوشهر از الکترونیکی شدن فرایند درخواست ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر به عنوان نخستین گمرک در سطح کشور خبر داد.

به گزارش  راک نیوز ازبوشهر ؛ بهنام نوروزی افزود: الکترونیکی شدن صدور ضمانتنامه گمرکی در گمرک بوشهر در راستای ادامه سیاست پیاده سازی گمرک الکترونیک و سامانه هوشمند جامع امور گمرکی است.

بنابر گزارش روابط عمومی گمرک ایران ؛ وی با بیان اینکه اقدام صورت گرفته موجب کاهش زمان فرآیند صدور ضمانتنامه در گمرک خواهد شد، اظهار داشت: صاحبان کالا و نمایندگان قانونی آنان برای استفاده از تسهیلات اخذ ضمانتنامه بابت حقوق ورودی دیگر نیازی به مراجعه حضوری به گمرک بوشهر نداشته و صرفا می توانند از طریق کارتابل خود در سامانه جامع امور گمرکی درخواست خود را به امور مالی گمرک بوشهر ارائه کنند.
نوروزی خاطرنشان کرد : با الکترونیکی شدن صدور ضمانتنامه گمرکی، افرادی می‌توانند از طریق سامانه جامع امور گمرکی درخواست خود را ارائه کنند که قبلا شرایط احراز آنها برای گمرک مسجل بوده و امکان سودجویی برای واسطه گران و دلالان ضمانتنامه با استفاده از این خدمت از بین خواهد رفت.
وی افزود: همچنین وضعیت بدهی ماده 7 درخواست کننده به صورت اتوماتیک و برخط در سامانه بررسی شده و سوابق درخواست و پاسخ امور مالی در سابقه الکترونیکی سامانه جامع امور گمرکی درخواست کننده محفوظ خواهد ماند.
ناظر گمرکات استان بوشهر اضافه کرد: ارائه درخواست از طریق سامانه جامع امور گمرکی علاوه بر حذف کاغذ مربوط به ارائه اسناد احراز هویت، عدم نیاز به حضور ارباب رجوع و تسریع در کار و موجب ارتقاء نظام سلامت اداری و رضایتمندی ارباب رجوع و گامی بلند در راستای اهداف عالیه سازمان ( ارتقاء پنجره واحد تجاری ) خواهد بود.
نوروزی خاطرنشان کرد: این تجربه موفق بیانگر این است که سایر گمرکات نیز می‌توانند با استفاده از این شیوه زمینه تسریع در فعالیت‌های گمرکی و رضایتمندی ارباب رجوع و تجار و بازرگانان را فراهم کنند.
منبع:خبرگزاری صدا و سیما


تاریخ انتشار : 31 شهریور 1395 23:55» اخبار مرتبط:

 • کرباسیان:جعل فیشهای بانکی در گمرک ممکن نیست
 • تغییرات در گمرکات جنوبی آغاز شد /5 مدیرگمرکی تغییر میکند + اسامی
 • گاف عجیب تعدادی از تجار در پیام تبریک به یک مقام گمرکی دربوشهر! +عکس
 • انتقادفعالان اقتصادی بوشهر از الکترونیکی شدن تشریفات گمرکی
 • سمینار آموزش و مقررات جدید گمرکی در البرز برگزار شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای