اخبار استانهاعضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود:تلاش فراکسیون امید برای تداوم پیروزی‌های جریان اصلاحات

12 مهر 1395

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود:تلاش فراکسیون امید برای تداوم پیروزی‌های جریان اصلاحات

سخنگوی فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان اینکه انسجام و اتحاد لازمه پیشرفت اندیشه اصلاح‌طلبی است، بر تلاش فراکسیون امید برای تداوم پیروزی‌های جریان اصلاحات تاکید کرد و با اشاره به لزوم حفظ اتحاد و انسجام کامل میان نیروهای اصلاح‌طلب، سه‌گانه مردم، بزرگان اصلاحات و احزاب اصلاح‌طلب را کلید پیروزی در انتخابات مجلس دانست.

به گزارش راک نیوز از شیراز ؛ بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایلنا، با تاکید بر لزوم حفظ انسجام و اتحاد نیروهای اصلاح‌طلب در دو انتخابات مهم اردیبهشت‌ماه سال آینده، اعلام کرد: تجربه ما این است که هر زمان همچون انتخابات شوراهای شهر دوم اصلاح‌طلبان بدون اتحاد و انسجام کافی وارد عرصه شدند، نتیجه‌ای ناگوار همچون ظهور و بروز احمدی‌نژاد بدست آمد.

انسجام و اتحاد لازمه پیشرفت اندیشه اصلاح‌طلبی است

او گفت: هر زمان اصلاح‌طلبان به‌صورت انفرادی و غیرمنسجم وارد شدند، به نتیجه نرسیدند و نیاز جامعه و همچنین لازمه پیشرفت اندیشه اصلاح‌طلبی است که انسجام و اتحاد سرلوکه کار قرار گیرد و بزرگان وظیفه دارند با کسانی که بدنبال تفرقه‌افکنی هستند، گفت‌وگو کنند و آنها را به اتحاد دعوت کنند.

شورای هماهنگی تنها با حفظ انسجام کامل، تاثیرگذار است

سخنگوی فراکسیون امید در مجلس دهم با بیان این‌که احزاب در ایران توسعه‌یافته نیست، گفت: در هر کشوری دو یا چند حزب اثرگذار در انتخابات‌ها با یکدیگر رقابت می‌کنند اما در کشور ما جمع احزاب در کنار یکدیگر اثرگذار هستند و تقریباً هیچ حزبی به‌تنهایی قدرت بسیج جامعه در مسائل سیاسی و اجتماعی را ندارد و شورای هماهنگی اصلاحات نیز که متشکل از چند حزب فعال اصلاح‌طلب است، هر زمان که کاملاً به اتفاق‌نظر رسیده‌اند، اثرگذار شده‌اند و در زمانی که کوچکترین اختلافی میان آنها به وجود آمده، ناموفق بوده‌اند.

ایجاد اختلاف میان اصلاح‌طلبان کم‌لطفی به همت مردم است

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود مجلس دهم تصریح کرد: باتوجه به زحمت‌هایی که در جریان انتخابات مجلس برای گردهم‌آوردن تمامی احزاب اصلاح‌طلب کشیده شد و مهمتر از آن، مردم سنگ تمام گذاشتند و با حضور خود در عرصه حماسه‌آفرینی کردند، به نظر می‌رسد ایجاد اختلاف کم‌لطفی به همت مردم است و بی‌شک ایجاد شکاف، منجر به زیرسوال رفتن شاکله اصلاح‌طلبی در جامعه می‌شود.

اصولگرایان باوجود دستیابی به لیست واحد پیروز نشدند

نماینده اصلاح‌طلب مردم شیراز در مجلس دهم با اشاره به فعالیت شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در استان فارس تاکید کرد: علاوه بر تلاش این شورا، انسجامی که میان همه نیروهای اصلاح‌طلب و مردم ایجاد شد، منجر به پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس شد و این پیروزی نتیجه باور مردم به این گرایش و اندیشه سیاسی بود و اگر باور مردم به این اندیشه استوار نبود، به نتیجه نمی‌رسیدیم؛ آن‌چنان که به‌عنوان نمونه اصولگرایان نیز در شیراز به انسجام کامل و لیست واحد رسیدند اما از آنجا که اکثریت مردم به اندیشه‌شان باور نداشتند، شکست خوردند.

فراکسیون امید برای تداوم پیروزی اصلاحات تلاش می‌کند

عضو هیات‌رییسه فراکسیون امید در مجلس دهم با اشاره به لزوم حضور جدی مردم و اصلاح‌طلبان در انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: قطعاً‌ نسبت به برگزاری این انتخابات بی‌تفاوت نخواهیم بود؛ چرا که مردم نشان داده‌اند که از سر بزرگواری‌شان به ما اعتماد دارند و نمایندگان مجلس نیز نمی‌توانند نسبت به این اعتماد ملی بی‌تفاوت باشند و قطعاً تمام تلاش‌مان را برای تداوم پیروزی اصلاحات در انتخابات بعدی بکار خواهیم بست.

مردم، بزرگان اصلاحات و احزاب اصلاح‌طلب موجب پیروزی شدند

او همچنین بر اهمیت حضور بزرگان اصلاحات در پیروزی اسفندماه تاکید کرد و گفت: علت اصلی پیروزی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم، ابتدا مردم و حضور پرشور آن‌ها در حمایت از اصلاحات بود و پس از آن، حضور بزرگان و افراد خوشنام سیاسی و دعوت آن‌ها از مردم برای حضور در عرصه و در نهایت، فعالیت شوراهای سیاست‌گذاری و احزاب پرقدرت و همسو که توانستند به ایجاد انسجام یاری برسانند.

پارسایی در پایان تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که این عوامل کاملاً به یکدیگر گره خورده‌اند و هیچکدام به‌تنهایی نتیجه نمی‌داد و موفقیتی که مدنظر عموم حامیان و بزرگان اندیشه اصلاحات بود، حاضر نمی‌شد.

==========================================
» Date : 12 مهر 1395

»» Print

» کاربر محترم شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل info@raaknews.com ارسال فرمایید تا در وب سایت قرار گیرد.

-----------------------------

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

-----------------------------

» اخبار مرتبط:

 • عارف:خود را مدیون حمایت مردم و بزرگان اصلاح‌طلب می‌دانیم
 • غلامرضا تاجگردون:موضوع ممنوع‌التصویری در حوزه اختیارات نمایندگان نیست
 • اگر،"فائزه "برای پیروزی اصلاح طلبان درانتخابات مجلس
 • عارف، رئیس شورای سیاست‌گذاری-انتخاباتی اصلاح‌طلبان شد
 • اصلاح‌طلبان جز رای مردم امکانات دیگری ندارند
 •  

  نظرات:

  نام:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

  ویژه های راک نیوز

  مقالات

  نظرسنجی

  تبلیغات تصویری  پربازدیدترین اخبار

  تبلیغات

  آپلود عکس

  آپلود عکس