مشروح اخبار
 » رئیس اداره منابع طبیعی گچساران: دو برابر ظرفیت مجاز دام وارد مراتع گچساران می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گچساران گفت: سالانه دو برابر ظرفیت مجاز، دام وارد مراتع ییلاقی این شهرستان می شود.

فرهام جلیلی در گفتگو با راک نیوز تعداد دام مجاز وابسته به مراتع این شهرستان را 750 هزار راس دام برشمرد و گفت: یک میلیون و 500 هزار رأس دام سالانه وارد 305 هزار و 342 هکتار مرتع این شهرستان می شود که 750 هزار رأس آن مازاد بر ظرفیت است.رئیس اداره منابع طبیعی گچساران:دو برابر ظرفیت مجاز دام وارد مراتع گچساران می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گچساران گفت: سالانه دو برابر ظرفیت مجاز، دام وارد مراتع ییلاقی این شهرستان می شود.

فرهام جلیلی در گفتگو با راک نیوز تعداد دام مجاز وابسته به مراتع این شهرستان را 750 هزار راس دام برشمرد و گفت: یک میلیون و 500 هزار رأس دام سالانه وارد 305 هزار و 342 هکتار مرتع این شهرستان می شود که 750 هزار رأس آن مازاد بر ظرفیت است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: یکهزار و 600 دامدار با 750هزار راس دام از 15 آبان امسال وارد مراتع ییلاقی این شهرستان خواهند شد. 

به گفته وی، ورود زود هنگام دام به مراتع ییلاقی، خروج دیرهنگام و وجود دام مازاد بر ظرفیت مراتع از عمده مشکلاتی است که آسیب جدی به این ثروت ملی وارد می کند. 

جلیلی اظهارکرد: ثابت بودن ظرفیت مراتع ییلاقی و افزایش تعداد دام ها باعث فشار به مراتع شده است. 

وی ادامه داد: سالانه نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی در خصوص مدیریت چرای دقیق و منظم فعال هستند. 

جلیلی خشکسالی را یکی از عوامل کاهش علوفه در مراتع ییلاقی این شهرستان دانست و از دامداران خواست، زمان ورود و خروج به مراتع را رعایت کنند و تا جایی که امکان دارد در حد ظرفیت ییلاق دام وارد کنند. 

وی خاطرنشان کرد: رعایت مقررات از سوی دامداران موجب کاهش خسارت به مراتع می شود. 

جلیلی یادآورشد: وارد شدن هرگونه خسارت از طرف دامداران بهره بردار به مراتع ییلاقی غیرقابل جبران بوده و فقر مراتع را تشدید می کند. تاریخ انتشار : 17 مهر 1395 18:16» اخبار مرتبط:

 • مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع یاسوج
 • فاز نخست طرح آبخیزداری آبدهگاه به پایان رسید
 • "به زودی در مناطق خان احمد، سرآبننیز، لیشتر و ماهور باشت طرح آبخیزداری اجر ...
 • هشداررئیس منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران:کوچ عشایر گچساران تا قبل از 15 آب ...
 • آتش در مراتع طبیعی روستای ˈچاه تلخˈ باشت
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای