مشروح اخبار
 » کاهش 60 درصدی سطح آتش سوزی های مراتع و جنگل های گچساران

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: سطح آتش سوزی مراتع و جنگل ها از فروردین تا پایان شهریور امسال 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

فرهام جلیلی در گفت وگو با راک نیوز اظهار داشت: در این مدت 8 فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل های گچساران صورت گرفت که85 هکتار از عرصه های مرتعی این شهرستان در میان شعله های آتش سوخت.کاهش 60 درصدی سطح آتش سوزی های مراتع و جنگل های گچساران

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: سطح آتش سوزی مراتع و جنگل ها از فروردین تا پایان شهریور امسال 60 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت.

فرهام جلیلی در گفت وگو با راک نیوز اظهار داشت: در این مدت 8 فقره آتش سوزی در مراتع و جنگل های گچساران صورت گرفت که85 هکتار از عرصه های مرتعی این شهرستان در میان شعله های آتش سوخت.

وی بیان کرد: سه میلیارد و 200 میلیون ریال خسارت بر اثر این آتش سوزی ها به مراتع این شهرستان وارد شد. 

جلیلی بیان کرد: امسال بیشترین آتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع کوه سرخ، لیشتر، امامزاده جعفر و پربالی روی داده است.

وی دلیل بسیاری از این آتش سوزی ها را سهل انگاری افراد و بی توجهی به هشدارهای ایمنی در خصوص پرهیز از روشن کردن آتش در کنار مراتع و جنگل ها اعلام کرد.

جلیلی، علت دیگر آتش سوزی در مراتع و جنگل ها را عوامل طبیعی همچون رعد و برق و گرمایش زمین عنوان کرد و اظهار داشت: گرمایش زمین در سال های اخیر یکی از عوامل آتش سوزی در مراتع بوده است.

وی اظهار کرد: بیش از 435 هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان 320 هزار هکتار مرتع و بیش از 115 هزار هکتار جنگل است. تاریخ انتشار : 27 مهر 1395 17:12» اخبار مرتبط:

 • 2 هکتار از جنگل ها و مراتع باشت در آتش سوخت
 • مهار آتش سوزی جنگل ها و مراتع یاسوج
 • جنگلها و مراتع باشت طعمه آتش
 • 100 هکتار از جنگل‌هاي ممسنی فارس در چنگ آتش !
 • آتش سوزی کوه الوند لنده مهار شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس

  گزارش تصویری : « هفت برارون » کهگیلویه به بهبهان می رود
  چند رسانه ای