اخبار استانهامدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد : جامعه امروزی، نیازمند آموزه های قرآنی است.

5 آبان 1395

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد : جامعه امروزی، نیازمند آموزه های قرآنی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد : جامعه امروزی، نیازمند آموزه های قرآنی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: جامعه ما بيش از هر زمان ديگر نيازمند به آموزه های قرآنی است زيرا هر زمان که دستورات قرآن به صورت عملی وارد زندگی ما و اجتماع شود، شاهد محو ناهنجاری ها و منکرات خواهيم بود .

حجت الاسلام حمید برازش، در نشست مدیران تبلیغات استان و مدیران عامل موسسات قرآنی در گچساران ضمن قدردانی از تلاشگران عرصه قرآن، گفت: امید است کارهای بسیار بزرگ متناسب با شأن قرآن طراحی و اجرا شود تا جامعه و آحاد مردم متاثر از این فرهنگ قرآنی باشند.

 وی ادامه داد: باید دانش و تجربه کار در این زمینه منطبق با چشم انداز قرآنی در سطح استان تنظیم و نتیجه حاصل از آن به سایر شهرستان ها نیز منتقل شود.

 برازش، با بیان اینکه اجرای سند چشم انداز قرآنی حسب نقشه راه یک ضرورت است، افزود: در این زمینه مدیران دفاتر و مؤسسات قرآنی با شرح وظایف ذاتی خود و با نگاه به سند چشم انداز، با دقت و جهادی فعالیت قرآنی خود را انجام دهند.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تاکید بر اینکه باید به سمت فهم و عمل از دریچه قرائت قرآن برویم، عنوان کرد: مهم ترین اصل در قرآن، هدایت و عمل است و تمام برنامه های قرآن اعم از حفظ، قرائت، تجوید، صوت و لحن به این دلیل است که انسان در فضای قرآن انس گرفته و آن را درک و عمل کند.

 وی در ادامه، با بیان اینکه قرآن کتاب هدایت برای زندگی انسان است، اظهار داشت: «هدی للمتقین» قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌ یابد.

 برازش، یادآور شد: زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات، عدالت، احسان، صفا و صمیمیت است و مردمی که این گونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش هستند.

 این مسئول فرهنگی و تبلیغی کهگیلویه و بویراحمد، به چالش ها و ایراداتی که بر کار قرآنی وارد است اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی و پیشنهادات راهگشا می توان در زمینه رفع این چالش ها تلاش کرد.

 مدیر کل تبلیغات اسلامی پتانسیل های مردمی در حوزه قرآنی را مورد تأکید قرارداد و افزود: کار و فعالیت های قرآنی باید در مسیر مردمی سوق داده شود و این فضا هم اکنون برای قرآن در سطح استان آماده است.

 برازش، در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که مردم تشنه مسائل فرهنگی و دینی هستند، گفت:این توفیقی است که شامل حال ما فعالان قرآنی و مذهبی شده و هر اندازه در این زمینه تلاش کنیم کم و تا نتیجه مطلوب فاصله داریم.

==========================================
» Date : 5 آبان 1395

»» Print

» کاربر محترم شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل info@raaknews.com ارسال فرمایید تا در وب سایت قرار گیرد.

-----------------------------

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

-----------------------------

» اخبار مرتبط:

 • نخستین نشست مديرکل تبليغات اسلامي با اعضای اتحادیه موسسات قرآنی بوشهر
 • مرحله دوم مسابقات قرآن دانش آموزان کهگیلویه وبویراحمد دردهدشت آغازشد
 • هفت نفر از برگزیدگان قرآنی در دهدشت تجلیل شدند
 • همایش بزرگ تجلیل از فعالان قرآنی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود
 • تحصیل معرفت نسبت به آموزه‌های قرآنی زمینه ساز دستیابی به جامعه‌ای سالم است
 •  

  نظرات:

  نام:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

  ویژه های راک نیوز

  مقالات

  نظرسنجی

  تبلیغات تصویری  پربازدیدترین اخبار

  تبلیغات

  آپلود عکس

  آپلود عکس