اخبار استانهانجات 2کودک اهوازی از مرگ حتمی توسط آتش نشان

12 آبان 1395

نجات 2کودک اهوازی از مرگ حتمی توسط آتش نشان

به گزارش راک نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز ،طی تماس شهروندان با سامانه 125 ستاد مرکزی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز خبر از حریق در منزل مسکونی واقع در کوی ملت داده شد.

 

مهندس امیر نجفی مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز در تشریح این خبر اظهار داشت: آتش نشانان پس از دریافت پیام، در قالب 2 تیم عملیاتی متشکل از 4 دستگاه خودروی اطفاء حریق ، یک خودروی امداد نجات وخودروی نردبام ظرف مدت 4 دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و سریعا عملیات اطفاء را آغاز نمودند.فرمانده وقت به محض ورود به محل حادثه مشاهده نمود حریق در طبقه پنجم یک مجتمع مسکونی رخ داده و دود بسیار زیادی از ساختمان در حال خارج شدن می باشد و درون ساختمان نیز از دود اشباع گردیده است لذا فرمانده وقت با تشکیل 2تیم همزمان با استفاده از دستگاه های مکنده بسیار قوی (فشار مثبت) ضمن خارج ساختن دود وتشکیل یک معبر ایمن برای خروج ساکنین با کمک تیم دوم به اجرای عملیات اطفاء حریق پرداختند و با رشادت تمام نسبت به خاموش ساختن حریق اقدام و از سرایت آن به سایر واحد های مجتمع مسکونی 5 طبقه جلوگیری بعمل آوردند.

 

مهندس نجفی گفت:آتش نشانان موفق شدند با فداکاری مثال زدنی 2کودک را که در منزل در محاصره دود و آتش بودند را از مرگ حتمی نجات دهند آتش نشانان مجبور شدند بدلیل گرمای بیش از حد یکی از بچه هارا در اورکت عملیاتی خود قرار داده و از میان شعله های آتش خارج سازند

 

 

علت این حادثه از سوی کارشناسان اتصالی برق از قسمت هود آشپزخانه اعلام شد. به لطف خدا این حادثه هیچ گونه تلفات جانی در بر نداشت.

 

در صورت بروز هرگونه حادثه ضمن حفظ خونسردی و همزمان با دور شدن از محل حادثه مراتب را سریعا از طریق تماس با تلفن125 به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اهواز اطلاع دهید.

اطلاع رسانی آنی سهم بسزائی در کاهش خسارات حوادث در بردارد.

==========================================
» Date : 12 آبان 1395

»» Print

» کاربر محترم شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل info@raaknews.com ارسال فرمایید تا در وب سایت قرار گیرد.

-----------------------------

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

-----------------------------

» اخبار مرتبط:

 • اتفاق عجیب در بلوار جمهوری شیراز /رها شدن سنگ از دامنه کوه منجر به وقوع 2 ت ...
 • نخستین حوادث پایتخت در سال جدید
 • مرگ تلخ زن جوان زیر دوش آب
 • آخرین خبرها از آتش سوزی هفت فروند لنج باری در اسکله بندرعباس
 • ریزش ساختمان 3 طبقه زن باردار را به کام مرگ برد
 •  

  نظرات:

  نام:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

  ویژه های راک نیوز

  مقالات

  نظرسنجی

  تبلیغات تصویری  پربازدیدترین اخبار

  تبلیغات

  آپلود عکس

  آپلود عکس