مشروح اخبار
 » تعیین یک سال مجازات برای حفار غیرمجاز باشت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان باشت، از صدور حکم قضایی برای حفار غیرمجاز در بخش بوستان باشت به مدت یکسال حبس تعلیقی خبر داد.

رحیم خردمند در گفت و گو با راک نیوز افزود: این فرد در بخش بوستان باشت برای پیدا کردن اشیای عتیقه اقدام به حفاری به طول 16 متر کرده بود. تعیین یک سال مجازات برای حفار غیرمجاز باشت

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان باشت، از صدور حکم قضایی برای حفار غیرمجاز در بخش بوستان باشت به مدت یکسال حبس تعلیقی خبر داد.

رحیم خردمند در گفت و گو با راک نیوز افزود: این فرد در بخش بوستان باشت برای پیدا کردن اشیای عتیقه اقدام به حفاری به طول 16 متر کرده بود. 

وی اظهار کرد: حکم پرونده این متهم پس از انجام مراحل بازرسی و تحقیقات در محاکم قضایی صادر شد.

خردمند ابراز کرد: امسال پنج مورد حفاری غیرمجاز در مناطق تاریخی باشت شناسایی و سه نفر در این زمینه به محاکم قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری باشت تصریح کرد: این اداره به دلیل کمبود نیروی انسانی و نبود تجهیزات خودرویی برای صیانت از آثار تاریخی و برخورد به موقع با متعرضان به حریم آثار تاریخی دچار مشکل است.

وی خواستار تأمین نیروی انسانی و تجهیزات خودروی این اداره شد و تصریح کرد: 60 اثر تاریخی در شهرستان باشت تاکنون در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

خردمند از شناسایی 30 اثر تاریخی دیگر برای ثبت ملی در این شهرستان خبر داد و گفت: پل تاریخی پرین، دگور دوپا، چهار صفه خان احمد و اشکفت شاه از مهمترین آثار تاریخی ثبت رسیده این شهرستان است.

وی ابراز کرد: قشرهای مختلف مردم می‌توانند با گزارش هرگونه اقدام منفی شامل تخریب، تصرف، تجاوز، ساخت و ساز، حفاری غیرمجاز و یا قاچاق اشیای تاریخی به مسئولان اداره میراث فرهنگی این شهرستان نسبت به حفظ میراث فرهنگی و تاریخی منطقه سهیم باشند.تاریخ انتشار : 19 آبان 1395» اخبار مرتبط:

 • دستگیری دو حفار غیرمجاز در گچساران
 • حفر تونل 4 متری در ده خلیفه (گچساران) برای پیدا کردن اشیاء عتیقه
 • پل تاریخی بریم باشت نیازمند تامین اعتبار برای مرمت
 • تلاش نافرجام برای پیداکردن گنج در تنگ هیگون کهگیلویه!/دستگیری هفت متخلف
 • یگان حفاظت میراث فرهنگی در حفاظت آثار تاریخی شهرستان کهگیلویه تلاش شبانه‌رو ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg