مشروح اخبار
 » رئیس جهاد کشاورزی گچساران:بیش از شش هزار هکتار از زمین‌های گچساران زیر کشت محصولات زراعی رفت

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: 6 هزار و 750 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت گندم، جو و کلزا رفته است.رئیس جهاد کشاورزی گچساران:بیش از شش هزار هکتار از زمین‌های گچساران زیر کشت محصولات زراعی رفت

رئیس جهاد کشاورزی گچساران گفت: 6 هزار و 750 هکتار از مزارع این شهرستان زیر کشت گندم، جو و کلزا رفته است.

علی مرادی در گفتگو با راک نیوز اظهار داشت: کشت محصولات زراعی در شهرستان از اوایل آبان‌ماه آغاز می‌شود و تا اوایل دی‌ماه ادامه دارد و تاکنون6 هزار و 750 هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان زیر کشت محصولات زراعی رفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گچساران افزود: برنامه ریزی برای اجرای عملیات کشت محصولات زراعی در افزون بر 13 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی در دهستان های بویراحمد گرمسیری، امامزاده جعفر، لیشتر و خیرآباد انجام شده که نیمی از آن اجرا شده است.

وی ادامه داد: پنج هزار هکتار از این میزان گندم آبی و به صورت مکانیزه، هفت هزار هکتار گندم دیم و یکهزار و 210 هکتار دیگر نیز سایر محصولات زراعی مانند جو و کلزا است.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران تصریح کرد: توزیع یکهزار و 600 تن انواع بذرهای اصلاح شده و 800 تن انواع کود از جمله حمایت های جهاد کشاورزی برای بهبود روند کاشت، داشت و برداشت محصولات زراعی در این شهرستان است.

مرادی بیان کرد: کار کشت محصولات زراعی با 240 دستگاه تراکتور در گچساران انجام می شود.

وی گفت: 20 کارشناس جهاد کشاورزی گچساران برای بهبود کمی و کیفی عملیات کشت بر نحوه کار نظارت دارند و توصیه های فنی را به بهره برداران ارائه می دهند.

مدیر جهاد کشاورزی گچساران ادامه داد: پیش بینی می شود که سال جاری 24 هزار تن محصول زراعی در مزارع این شهرستان برداشت شود.

مرادی افزود: هم اکنون سه خانه ترویج در روستاهای دیل، خیرآباد و امامزاده جعفر و یک مرکز خدمات کشاورزی در لیشتر برای خدمات رسانی به کشاورزان فعالیت می کنند.تاریخ انتشار : 24 آذر 1395» اخبار مرتبط:

 • تجهیز6 هزار هکتار از زمین های کشاورزی گچساران به آبیاری نوین
 • آغاز برداشت و خرید تضمینی گندم در مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد
 • یک هزار و 500 هکتار از اراضی کشاورزی گچساران زیر کشت هندوانه می رود.
 • تولید 122 هزارتنی غلات و صیفی‌جات در گچساران
 • برداشت گندم از 35 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کهگیلویه آغاز شد
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg