اخبار استانهامشاور استاندار فارس خبرداد:انتخاب استادان برجسته بخش های فیزیک دانشکده علوم دانشگاه شیرازبرای پیگیری پارازیت ها

18 دی 1395

مشاور استاندار فارس خبرداد:انتخاب استادان برجسته بخش های فیزیک دانشکده علوم دانشگاه شیرازبرای پیگیری پارازیت ها

به گزارش راک نیوز از شیراز ؛ دکتر سید آیت الله رزمجو شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح موضوع پارازیت ها در فضای مجازی افزود: هرچند موضوع پارازیت ها تنها خاص استان فارس نیست اما از آغاز طرح این بحث در شبکه های اجتماعی، موضوع در دستور کار بررسی شورای تامین استان قرار گرفت.
وی اظهار کرد: در ادامه پیگیری ها، این موضوع شنبه در جلسه ای با حضور استادان برجسته بخش های فیزیک و دانشکده علوم دانشگاه شیراز و متخصصان صاحب نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز در استانداری فارس بررسی شد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس گفت: در این جلسه که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس برگزار شد، مقرر شد که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تجهیزات مورد نیاز را در اختیار تیم های تحقیق دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز قرار دهد و در صورت نیاز، از تجهیزات سازمان انرژی اتمی برای تکمیل تحقیقات بهره گرفته شود.
رزمجو گفت: متخصصان دانشگاه شیراز درباره میزان پراکنش امواج در فضای شهر شیراز و دانشگاه علوم پزشکی شیراز درباره تاثیر پارازیت بر سلامت مردم تحقیق خواهند کرد و نتایج این تحقیقات را در فاصله زمانی کوتاهی در اختیار مردم خواهند گذاشت.
مشاور استاندار فارس گفت: باید به 2 دانشگاه معتبر استان در سطح ملی و بین المللی اعتماد کرد تا متخصصان این دانشگاه ها، مطالعات میدانی را در ارتباط با پارازیت ها و در زمان های مختلف شبانه روز انجام دهند.
وی اظهار کرد: مردم باید در این زمینه آرامش خود را حفظ کنند و به محققان دانشگاهی اجازه دهند که به دور از جانبداری و هیاهوی تبلیغاتی، نتایج بررسی های خود را در اختیار افکار عمومی قرا ردهند.
رزمجو گفت: اگر نتایج این تحقیقات مبنی بر این باشد که نهادهایی دستگاه های ارسال پارازیت نصب کرده اند، صیانت از سلامت مردم در دستور کار معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس قرار گیرد.
وی ادامه داد: در جلسه روز شنبه با متخصصان دانشگاه های شیراز و علوم پزشکی شیراز، هیچ یک از متخصصان این دانشگاه ها درباره مضر بودن یا نبودن امواج پارازیت بر سلامتی مردم دیدگاه علمی ثابت شده ای نداشتند و البته تاکید داشتند که امواج وسایلی مایکروویو، وای فایل و گوشی های تلفن همراه بر سلامتی افراد مضر هستند و در زمینه پارازیت ها باید تحقیق علمی صورت گیرد.
مشاور استاندار فارس گفت: استانداری فارس پیش از این سه نامه به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران ارسال کرده و پیگیری های مورد نیاز را داشته است و علت آن که این پیگیری ها رسانه ای نشده بود، این بود که می خواستیم بدون هیاهو و در فضای آرامش، پیگیری ها دنبال شود.
رزمجو با ابراز تاسف از قضاوت درباره عملکرد استانداری فارس در فضای مجازی، این موضوع را ناشی از کم اطلاعی از عزم استانداری و اقدام های صورت گرفته در موضوع پارازیت ها دانست و گفت: استاندار فارس در این استان به شجاعت و صداقت و اعتقاد به حاکمیت قانون شناخته شده است و در موضوع پارازیت ها نیز از حقوق مردم دفاع خواهد کرد.
وی با اشاره به ماده 33 منشور حقوق شهروندی گفت: در این منشور که با همت دولت تدبیر و امید تدوین شده است، هرگونه پارازیت، فیلترینگ، کاهش سرعت یا قطعی شبکه ممنوع اعلام شده است و از این رو، این دولت و مقام های ارشد دولت در استان ها مصمم به اجرای این منشور و صیانت از حقوق مردم هستند.
چندی پیش پیام هایی مبنی بر اینکه امواج و پارازیت ها بر سلامت مردم شیراز اثر گذاشته و موجب افزایش سرطان ها و اختلال در کار تلفن های همراه شده است در فضای مجازی منتشر شد./ایرنا

==========================================
» Date : 18 دی 1395

»» Print

» کاربر محترم شما می توانید مطالب و تصاویر خود را به آدرس ایمیل info@raaknews.com ارسال فرمایید تا در وب سایت قرار گیرد.

-----------------------------

به کانال تلگرام ما بپیوندید:

-----------------------------

» اخبار مرتبط:

 • «پارازیت» مظنون اصلی پرونده «سردرد مرموز شیرازی ها»/ توهین به استاندار به ب ...
 • تذکرنماینده شیرازبه وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت: توضیح علت افزایش امواج پار ...
 • پارازیت ها در شیراز؛ فضاسازی یا واقعیت/یک مقام مسئول : در اینکه پارازیت وجو ...
 • مشاور استاندار و مدیرکل جدید روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس من ...
 • پیگیر موضوع پارازیت از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم
 •  

  نظرات:

  نام:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

  ویژه های راک نیوز

  مقالات

  نظرسنجی

  تبلیغات تصویری  پربازدیدترین اخبار

  تبلیغات

  آپلود عکس

  آپلود عکس