مشروح اخبار
 » دکل‌های صدا و سیما؛ و فاجعه انسانی در دانشگاه یاسوج-فرشته صداقت نیا

 راک نیوز- ظهر آفتابی بود دمی با دانشجویان دختر خوابگاهی دانشگاه دولتی به گفت و گو نشستیم،  از درس و دانشگاه، از کلاس‌های درس،  از دوری از خانه گفتن، از فضای قومیتی شهر، سختی‌های زندگی خوابگاهی و از روزمره شدن زندگی دانشجویی!!

ولی این‌ها بخشی از دردها و دغدغه‌های دختران دانشجو بود … در ادامه به بخشی از بحرانی که امروز با آن دست به گریبان هستند با آن‌ها به گفت و گو می‌نشینیم..

ف_ ر  دانشجوی ترم ۶ رشته مکانیک  از وجود دکل‌های مخابراتی صداو سیما در جنب خوابگاه‌های دانشجویی می‌گوید  و اینکه امواج این دکل‌ها برای سلامتی آن‌ها بسیار زیان بخش است.

ز_ ش  دانشجوی رشته علوم اجتماعی با بغض و نگرانی می‌گوید:  من به رشته تحصیلی خود خیلی علاقمندم به سختی توانستم خانواده‌ام  را مجاب کنم که  برای تحصیل به دانشگاه یاسوج بیایم” اگر خانواده‌ام بفهمند در میان این همه امواج سرطان زا زندگی می‌کنم دیگر اجازه ادامه تحصیل به من نمی‌دهند، سلامتی ما در خطر است مسولین پیگیری کنند.

ل_ خ  دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی می‌گوید با یک جست و جو معمولی دراینترنت متوجه می‌شوید ماها به دلیل وجود این دکل‌ها و امواج آن‌ها در معرض خطر نازایی قرار داریم، سلامتی و آینده زندگی شخصی ما در خطر است…

ف_ک  دانشجوی رشته علوم دام  از نامه نوشتن به مسولین و ریاست دانشگاه گفت. وی می‌گوید ظاهراً مسولین دانشگاه برای حل این معضل درگیر یک پرونده حقوقی گسترده با سازمان‌های زیربط می‌باشند ولی نتایج تا کنون امیدوار کننده نمی‌باشد..

استرس.. ترس در چهره دانشجویان دختر مشهود است آن‌ها از نوشتن نامه به وزارت علوم می گویند و اینکه اگر به‌زودی پاسخ  قانع کنندهٔ از مسولین استانی نیابند مجبور می‌شوند به گونه ای دیگر خواسته های خود را مطرح نمایند…

چیزی که بسیار واضح است خطر وجود امواج در نزدیکی خوابگاه‌های دانشجویی دختران سلامتی فیزیکی و روحی آن‌ها را به شدت تهدید می‌کند و زندگی معمولی آن‌ها دچار اختلال شده است و به گفته آن‌ها در طی ترم‌های اخیر برخی از دانشجویان به دلیل ترس از عوارض این امواج از ادامه تحصیل منصرف شدند

 

اشاره:مطلبی که خواندید از سری یادداشت های مخاطبین راک نیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. شمانیزمی توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.      

 فرشته صداقت نیا          

تاریخ انتشار : 3 خرداد 1396» اخبار مرتبط:

 • برگزاری انتخابات خانه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی جنوب کشور درشی ...
 • تازه ترین جزئیات تجمع اعتراضی امروز دانشجویان دانشگاه شیراز
 • شام خوابگاه ومسمومیت 70 دانشجوی شیراز
 • فوت یک دانشجوی دکتری در دانشگاه تهران
 • نایب قهرمانی پزشک گچسارانی درمسابقات تیراندازی علوم پزشکی کشور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler