مشروح اخبار
 » اولین مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز مجتمع فرهنگی و هنری آفتابگردان گچساران تا پایان امسال می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.اولین مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران گفت: در صورت تامین اعتبار مورد نیاز مجتمع فرهنگی و هنری آفتابگردان گچساران تا پایان امسال می تواند مورد بهره برداری قرار گیرد.

امیرحسین نوروزی به خبرنگاران رسانه ها،گفت: ساخت مجتمع فرهنگی هنری این شهرستان که یکی از دغدغه های مردم و اهالی فرهنگ و هنر بوده، امروز 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی تصریح کرد: تاکنون 35 میلیارد ریال برای ساخت این مجموعه هزینه شده است و در سال جاری نیز 15 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت.

نوروزی افزود: پروژه مجتمع فرهنگی هنری آفتابگردان گچساران سه هزار و700 متر مربع زیربنا دارد و فضاهایی چون تالار چند منظوره و نمایشی، نگارخانه ،محیط اداری، آموزشی و کارگاهی در آن پیش بینی شده است.

نوروزی با اشاره به کمبود فضاهای فرهنگی در شهرستان گچساران ابراز امیدواری کرد با تکمیل این پروژه و مجموعه های فرهنگی بخشی از خلاء های موجود جبران شود.

گفتنی است مجتمع فرهنگی هنری آفتابگردان بر روی تپه آفتابگردان بنا شده است. 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران در ادامه تصریح کرد: با توجه به رشد فرهنگی و اجتماعی شهرستان گچساران و نیاز به افزایش فضاهای فرهنگی، ساخت مجتمعی دیگر در دستور کار قرار گرفته است.

نوروزی افزود: در سال جاری 15 میلیارد ریال اعتبار به ساخت دیگر مجتمع فرهنگی و هنری شهر دوگنبدان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: این پردیس هنری در زمینی به مساحت ده هزار مترمربع و با زیربنای شش هزار و 300 مترمربع ساخته خواهد شد.

نوروزی افزود: این پردیس هنری با اعتباری افزون بر 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و دو درصد نفت احداث می شود.

وی بیان کرد: این پردیس هنری از بخش های مختلفی از جمله سالن موسیقی، سالن همایش و برنامه های عمومی، سالن پلاتو، نگارخانه، گالری، موزه، سینما، گیم نت، کافی نت، سالن کنفرانس، کتابخانه تخصصی، مجموعه اداری، گالری و سالن اجتماعات تشکیل شده است.

نوروزی اظهار کرد: گچساران با قدمت 60 ساله تاکنون هنرمندان مطرحی را در عرصه ملی و بین المللی معرفی کرده که نبود یک چنین پردیس هنری از نقاط ضعف هنر این شهرستان بوده است.

نوروزی گفت: با وجود کمبود امکانات هنرمندان گچسارانی تاکنون در سطح کشور خوش درخشیده اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران تصریح کرد: با بهره برداری از این طرح بزرگ نیاز به فضاهای فرهنگی برای هنرمندان و هنردوستان این شهرستان تا 50 سال آینده تأمین خواهد شد. 

نوروزی ابراز داشت: در آینده نزدیک سینمای شهر گچساران نیز راه اندازی خواهد شد.

وی اظهار داشت:تلاش می شود تا ساخت این پردیس هنری فرسایشی نشده و در مدت زمان پیش بینی شده، 18ماه مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران در این ادامه با تاکید بر نقش فرهنگ در توسعه اقتصاد گفت: اگر فرهنگ نباشد اتفاق خوبی در اقتصاد نمی افتد.

نوروزی افزود: هنر در اقتصاد کشورهای پیشرو، جایگاه ارزشمندی دارد و اگر زیر ساخت های هنری فراهم نباشد، بدون شک توسعه ای نیز شکل نخواهد گرفت.

وی اظهار داشت: فرهنگ در کنار اقتصاد باعث رونق و پیشرفت می گردد و اقتصاد فرهنگ و فرهنگ اقتصاد خلاق در کنار هم باعث پیشرفت جوامع می گردد.

گفتنی است مجتمع پردیس هنری گچساران در زمینی در روبروی فرودگاه شهید ابراهیم امیدبخش در حال احداث می باشد.

اولین مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
اولین مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
اولین مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
اولین مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.تاریخ انتشار : 19 تیر 1396» اخبار مرتبط:

 • رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران:2مجتمع فرهنگی در شهر دوگنبدان احداث ...
 • 5 میلیارد ریال برای تجهیز کانون های فرهنگی و هنری گچساران نیاز است
 • 80میلیارد ریال به طرح های فرهنگی گچساران اختصاص یافت
 • مجتمع فرهنگی و هنری گچساران تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
 • اجرائی شدن پروژه پردیس هنری گچساران پاسخی شایسته به نیازمندیهای فرهنگی "+ع ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler