مشروح اخبار
 » مانور واکنش در شرایط اضطراری در شرکت بهره برداری نفت و گاز برگزار شد

اداره ايمني و آتش نشاني شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اهداف آمادگی پرسنل و كميته بحران در شرایط وقوع حادثه و نحوه هماهنگي كميته بحران و همکاری پرسنل و شناسایی نقاط ضعف و قدرت، مانور آمادگی در شرایط اضطراری را در ساختمان اداره ايمني و آتش نشاني شرکت نفت گچساران برگزار نمود.  مانور واکنش در شرایط اضطراری در شرکت بهره برداری نفت و گاز برگزار شد

اداره ايمني و آتش نشاني شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اهداف آمادگی پرسنل و كميته بحران در شرایط وقوع حادثه و نحوه هماهنگي كميته بحران و همکاری پرسنل و شناسایی نقاط ضعف و قدرت، مانور آمادگی در شرایط اضطراری را در ساختمان اداره ايمني و آتش نشاني شرکت نفت گچساران برگزار نمود.  

به گزارش روابط عمومي شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گچساران، رئیس اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در این باره اظهار كرد: این تمرین با هدف کاهش حوادث، حفظ شاخص های ایمنی و واکنش در شرایط اضطراری با سناریوی  به وقوع پيوستن حادثه گازي واقع در منطقه نرگسي برگزار شد.  

 شهباز صفري ادامه داد: در اين سناريو كه توسط اين اداره طراحي شد در سريع ترين زمان ممكن با اعضاي كميته بحران شركت تماس برقرار شد و به آنها اطلاع داده شد كه بر اثر حادثه اي در منطقه نرگسي چندين نفر مصدوم شده اند.  

 وي خاطرنشان كرد: طرح ریزی این مانور به صورت کارگروه تخصصی و بدون اطلاع قبلی انجام شد و هدف از آن ارتقای سطح آمادگی اعضاي كميته بحران و همه واحدهای عملیاتی و پشتیبانی در شرایط اضطراری بود.   

صفري افزود: پس از اجرای مانور نشست کمیته بحران تشکیل و پس از تجزیه و تحلیل گزارشها نتایج مانور با توجه به اينكه اعضاي كميته بحران در كمتر از ده دقيقه به اتاق كنترل بحران رسيدند«مطلوب» ارزیابی شد.  

در ادامه مهندس هوشنگ صيدالي مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران كه در كمترين زمان ممكن به اتاق بحران رسيده بود با اشاره به حضور به موقع و جدی اعضای تیم كميته بحران و سایر نیروهای حاضر در مانور به میزان توانمندی و کارآمدی اين تیم اشاره و از حضور اعضای شرکت کننده در مانور تقدیر و تشکر کرد. 

 

صيدالي، در خصوص ضرورت برگزاری مانورهای آمادگی در شرايط اظطراري، تصريح كرد: با توجه به نوع فعالیت های واحدهای صنعتی و احتمال بروز هر گونه حادثه نفت و گاز و وقوع حادثه هايي از اين قبيل، برگزاری مانورهای HSE در کنترل بهتر بحران ها و بهبود عملکرد و کارایی نیروها موثر است.   

 

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران بيان كرد: واقع شدن شركت بهره برداري نفت و گاز گچساران در گستره چهار استان كهگيلويه و بويراحمد، خوزستان، فارس و بوشهر از يك سو و قرار گرفتن تلمبه خانه عظيم گوره و مينيفولد بزرگ نفت خام صادراتي ايران در حوزه عملياتي اين شركت در ساحل از سوي ديگر ، گچساران را به يكي از مناطق پنج گانه مهم توليد و قطب صادرات نفت خام ايران تبديل نموده است و از اين رو كار آمادگي در چنين شرايطي نقش مهمي براي ايمن سازي و پايداري و پيشگيري از حوادث در اين قلب نفتي دارد. 

 تاریخ انتشار : 25 تیر 1396» اخبار مرتبط:

 • برگزاري بيش از 28هزار نفر ساعت آموزش HSE در شركت نفت و گاز گچساران
 • مانور ساعت صفر در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • برگزاري بيش از 46 هزار نفر ساعت آموزش HSE در شركت نفت و گاز گچساران
 • "مانور بزرگ مهار آتش در فرودگاه نفت و گاز گچساران برگزار شد"
 • برگزاری مانور بزرگ تخلیه و اسكان اضطراری دردانشگاه صنعتی خاتم الانبیاءبهبها ...
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  عملکرد دولت دوازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟

  1-خوب وقابل پیش بینی بود
  2- متوسط بعلت ناتوانی مدیران
  3- ضعیف و ادامه روند ناتوانی ادامه دارد
  4- عوامل بیرونی دولت را ناکام گذاشته است


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg