مشروح اخبار
 » تجمع اعتراضی مردم در مخالفت با تقسیم شهرستان کازرون / تشکیل شهرستان جدید به نام «کوه چنار»

بیش از دو ماه است که زمزمه جدایی بخش‌هایی از شهرستان کازرون و تشکیل شهرستان جدید به نام «کوه چنار» در محافل خصوصی شنیده می‌شود. مسئله‌ای که این روزها اعتراض و مخالفت مردم شهرستان کازرون را در پی داشته است.

این مخالفت مردم سبب اعتصاب بازاریان کازرون و تجمع اعتراضی مردم در مقابل دفتر امام جمعه شهرستان کازرون شده است.به گزارش ارک نیوز از فارس ؛ بیش از دو ماه است که زمزمه جدایی بخش‌هایی از شهرستان کازرون و تشکیل شهرستان جدید به نام «کوه چنار» در محافل خصوصی شنیده می‌شود. مسئله‌ای که این روزها اعتراض و مخالفت مردم شهرستان کازرون را در پی داشته است.

این مخالفت مردم سبب اعتصاب بازاریان کازرون و تجمع اعتراضی مردم در مقابل دفتر امام جمعه شهرستان کازرون شده است.

حجت‌الاسلام محمد خرسند، امام جمعه کازرون، در جمع معترضان جدایی بخش‌هایی از کازرون با قابل تقدیر خواندن حساسیت مردم کازرون نسبت به مسائل شهرستان، گفته است: همه باید براساس قانون عمل کنند و نباید مردم را دور زد.

به گزارش راک نیوز ؛ سایت خبری «کازرون نما» در تاریخ 10 مردادماه به نقل از حسین رضازاده، نماینده مردم کازرون در مجلس، خبر ارائه پیشنهاد تشکیل شهرستان «کوه چنار» با جدا شدن دو بخش از شهرستان کازرون را تایید کرده و متن پیغام نماینده مردم کازرون را به این شرح آورده است:

«از اینکه موضوع شهرستان شدن بخش‌های کوهمره و چنارشاهیجان باعث نگرانی و ناراحتی بعضی از همشریان عزیز شده از صمیم قلب عذرخواهی می‌کنم. هدف خوشحالی همشهریان عزیز بود چراکه این موضوع قاعدتا و ذاتا خوشحالی به دنبال دارد ولی نمی‌دانم چرا بعضی از دوستان نگران شدند زیرا دوستان گرامی انسان‌های فهیم و فرهیخته‌ای هستند.


به نظر می‌رسد نگرانی آنها از جهت «امام‌زاده سیدحسین» و «بیشابور» است که این جای نگرانی ندارد چون شهرستان پشنهادی که خواست عمومی دو بخش است شامل محدوده جغرافیایی این دو بخش می‌گردد. لذا ضمن اینکه این دو مکان در هر بخش و شهرستانی واقع شوند جزء کشور عزیز اسلامی ایران است و برای همه قابل احترام خواهد بود، شهرستان پیشنهادی شامل این دو مکان نیست.»

حال با وجود مخالفت‌های گسترده مردم با تقسیم شهرستان کازرون و با توجه به اینکه امام جمعه کازرون نیز تاکید کرده‌اند که وزیر کشور گفته‌اند به هیچ وجه بحث تقسیم بخش‌ها در شهرستان کازرون وجود ندارد باید دید که این مسئله به کجا ختم می‌‌شود.

گفتنی است که طی روزهای گذشته بازار نظرسنجی های تلگرامی درفضای مجازی رونق گرفته و مخالفین و موافقین همچنان هرکدام بردیدگاه خود اصرار دارند.تاریخ انتشار : 19 مرداد 1396 03:25» اخبار مرتبط:

 • اعدام عاملان ناامنی درممسنی و بوشهر +عکس (18+)
 • سفری به شهر سبز وتاریخی کازرون
 • برادر بی رحم خواهرش را با سنگ کشت!
 • سلمان فارسي به کازرون رفت
 • روزهای پر خطر /پس از اذربایجان زمین لرزه کازرون را لرزاند
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس