مشروح اخبار
 » اجتناب دولت از انتخاب استانداران بومی

دولت در انتخاب استانداران جدید مدیران غیربومی را راهی استان‌های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز کرد که به جهت ناآشنایی با مسائل استان‌ها باید وقت زیادی تا مسلط شدن این افراد بر امکانات و مشکلات صرف شود.اجتناب دولت از انتخاب استانداران بومی

دولت در انتخاب استانداران جدید مدیران غیربومی را راهی استان‌های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز کرد که به جهت ناآشنایی با مسائل استان‌ها باید وقت زیادی تا مسلط شدن این افراد بر امکانات و مشکلات صرف شود.

با تایید دولت، فریدون همتی، عبدالمحمد زاهدی، سید موسی خادمی، محمد مهدی مروج الشریعه، اسماعیل تبادار، محمد احمدی و محمدعلی نجفی به ترتیب به عنوان استانداران استان‌های هرمزگان، قزوین، لرستان، خراسان جنوبی، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و البرز انتخاب شدند.

از هفت استانداری که دولت انتخاب کرده است ۵ استاندار (هرمزگان، قزوین، لرستان، فارس و البرز ) به طور کامل غیربومی هستند و دو استاندار نیز تقریبا متولد استان‌های همجوار هستند. این استانداران تا با فرهنگ، مشکلات و ظرفیت‌های استان‌ها آشنا شوند وقت و هزینه زیادی صرف خواهد شد و بعضا ممکن است تصمیماتی اتخاذ شود که با شرایط استان همخوانی ندارد و مشکلاتی در این زمینه ایجاد کند. سؤال این است که آیا در این استان‌ها مدیران بومی وجود نداشت که از افراد غیربومی استفاده شده است؟

مشکل دیگر آنجاست که با حضور این افراد در استانداری‌ها خیل عظیمی از کارمندان و عوامل استانداری‌ها از شهرهای دیگر به این استان‌ها کوچ می‌کنند و بدنه غیربومی کارمندان در استانداری‌ها تشکیل خواهد شد که این مسئله مشکلات بسیاری در پس خود دارد.

گفتنی است فریدون همتی؛ استاندار جدید هرمزگان اصالتا ایلامی و دارای مدرک ارشد مدیریت دولتی است.

موسی خادمی استاندار لرستان، زاده کهگیلویه و بویراحمد است.

عبدالمحمد زاهدی که استاندار جدید قزوین شد، اصالتا بروجردی است.

محمدمهدی مروج الشریع، استاندار جدید خراسان جنوبی متولد نیشابور است.

اسماعیل تباردار استاندار جدید فارس، در شهرستان گناوه استان بوشهر متولد شده است.

علی محمد احمدی نیز که استاندار کهگیلویه و بویراحمد شد، دهلرانی است.

محمدعلی نجفی؛ استاندار جدید البرز، اصالتا اهل آستانه ‌اشرفیه است.تاریخ انتشار : 26 شهریور 1396» اخبار مرتبط:

 • تغییر استانداران ازکهگیلویه وبویراحمد تا هرمزگان + اسامی
 • تغییر دو استاندار در دولت تدبیر/فردا استانداران جدید معرفی میشوند
 • عزل یکی از استانداران در دولت جدید /هشدار دولت به استانداران ؛ارزیابی عملکر ...
 • استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد رابیشتر بشناسیم
 • شنیده ها از وزارت کشور /31 استاندار احتمالی استان‌های کشور
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler