مشروح اخبار
 » استاندار: آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی از علمای برجسته ای که افتخار جهان اسلام است

استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: حضرت آیت الله سیدکرامت الله ملک حسینی از علمای برجسته ای است که افتخار جهان اسلام است.


به گزارش راک نیوز؛علی محمد احمدی در نخستین کنگره ملی نکوداشت آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده سابق و فقید ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد، افزود: عالمانی که افتخار جهان اسلام بودند و در صدر آنها معمار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بود که با اندیشه و تفکر دینی خود به جهانیان نشان داد که جهان تشیع از وضعت بالائی برای مکتب سازی، جامعه سازی و تحول سازی برخوردار است.

وی با بیان اینکه، نگاه امام خمینی رضوان الله تعالی علیه باعث شد که ملت ایران شکوه استقلال و سربلندی خود را احساس کنند ، اظهار داشت: در مکتب امام(ره) و مکتب بزرگانی چون آیت الله بروجردی شاهد هستیم که فرزندانی به عرصه علم و ادب پاگذاشته اند که راه آنها، مشی آنها، شخصیت آنها همان شخصیتی بود که امام راحل و بزرگوارمان داشت.

استاندار تصریح کرد: افتخار می کنیم که استانمان در بین همراهان و بزرگان دین تشیع شخصیتی بی بدیل مانند حضرت آیت الله ملک حسینی داشت و این کنگره ملی، کنگره بزرگداشت این عالم مجاهد است که تاریخ زندگی او نشان می دهد که هیچگاه محرومیت ها و محدودیت ها باعث نشود که فروغ تابناک علمی ایشان درخشان نگردد.

وی عنوان کرد: بنده در فرصت محدودی که پیدا کردم و گذری به زندگی این عالم مجاهد داشتم به خوبی دریافتم ایشان شخصیت بزرگی برای جنوب کشور، این استان و برای فرزندان حوزه زاگرس بودند.

احمدی افزود: ایشان نه تنها در عرصه علمی با بهره گیری از محضر اساتید بزرگی چون آیت الله بروجردی و امام راحل و دیگر بزرگان حوزه درس، علم و عالمیت را فرا گرفتند، از وجود بی بدیل ایشان بسیاری از شاگردان ایشان در شیراز، قم و یاسوج و سایر بلاد بهرمند شدند.

استاندار ابراز داشت: ایشان در تعامل با مردم در حوزه سیاست و در حوزه فرهنگ، روحانی و عالم متدینی بودند که نقش بی بدیل داشتند.

احمدی بیان کرد: همراهی با امام راحل در حوزه سیاست، سال ها مبارزه سخت و طاقت فرسا با رژیم طاغوت و هدایت مردم و گسترش مشی امام در مبارزه با طاغوت یکی از افتخارات بزگ این روحانی و عالم برجسته دیار ما بود.

وی گفت: ایشان نه تنها در سیاست بلکه در کنار امام بودن را آموختند که چطور باید برای تداوم راه امام(ره) و انقلاب اسلامی مردمداری کرد و با مردم بود.

استاندار ادامه داد: در طول هشت سال دفاع مقدس در کنار رزمندگان اسلام در حمایت از جبهه های جنگ، ایشان در تمام مناطق استان در بسیج مردم و اعزام به جبهه ها در کنار رزمندگان اسلام بود.

احمدی افزود: خود در جبهه ها حضور پیدا می کرد و فرزندان امام راحل را در نبرد سنگین با نظام سلطه تنها نگذاشت تا پیروزی و افتخار برای نظام به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد: بسیاری هستند خود را صرفا به وجوه علمی و سیاسی محدود می کنند، آیت الله ملک حسینی در بین مردم بود و دغدغه دار مردم و فقرا بود.

استاندار عنوان کرد: آنچه من خواندم و شنیدم بسیاری از جاهای صعب العبور که بعضا مسئولین ما حضور پیدا نکردند، ایشان در بین عشایر بود به مناطق دور دست می رفت و دغدغه مردم را می شنید.

 احمدی گفت: ایشان در وجوه مختلف از جمله علمی و بعد سیاسی و هم اجتماعی و به خصوص ابعاد فرهنگی خدمات شایانی به ملت بزرگ ایران به خصوص مردم این استان داشت.

استاندار تصریح کرد: ما باید شکر گذار خدای متعال باشیم که در این برهه از تاریخ کشورمان شاهد ظهور و بروز و درخشش شخصیت عالم دینی و برجسته ای بودیم که در حوزه های علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی عزت و افتخار برای کشورمان و استان به ارمغان آورد.

استاندار از مجموعه دست اندکاران برگزاری این کنگره ملی به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی و همه کسانی که در این کنگره شرکت کردند، صمیمانه تقدیر و تشکر کرد.

تاریخ انتشار : 5 آبان 1396» اخبار مرتبط:

 • مردم هستند که حرف اول و آخر را در همه زمینه ها بزنند.
 • تاریخ برگزاری مراسم سالگرد رحلت آیت‌لله ملک‌حسینی مشخص شد
 • انتقاد امام جمعه از استاندار /ازنیامدن استاندار تا سخنرانی یک کاندید ریاست ...
 • حجت السلام موحد درگذشت آیت الله ملک حسینی را تسلیت گفتند
 • کنگره ملی بزرگداشت آیت الله ملک حسینی در یاسوج برگزار می شود
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg