مشروح اخبار
 » راه اندازی 25 موکب از کهگیلویه و بویراحمد برای پذیرایی از زائران حسینی

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار در نشست ستاد اربعین استان با بیان اینکه 25 موکب از استان برای پذیرایی از زائران حسینی راه اندازی شده است، اظهار داشت: از این تعداد 7 موکب در کشور عراق مستقر است و مابقی در مرزهای ایران پیش بینی شده است.


به گزارش راک نیوز:فتاح محمدی راهپیمایی اربعین حسینی را بهترین الگوی فرهنگی برای تبلیغ نهضت عاشورا عنوان کرد و افزود: تلاش شود امکانات و تجهیزات موکب های استان هم در مرزو هم در کشور عراق در خور شان زائران حسینی باشند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و 450 خادم در این موکب‌ها به صورت تمام وقت به زائران خدمت رسانی می‌کنند.

وی بیان کرد: تعداد 10 هزارو 589 نفر تاکنون برای اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند و از این تعداد برای 9 هزارو 94 نفر ویزا صادر شده است.

محمدی با اشاره به تشکیل 9 کمیته در ستاد اربعین حسینی استان، تصریح کرد: تاکنون 97 درصد از مصوبات این کمیته ها اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه پیاده روی اربعین حسینی یک حرکت خودجوش جهادی است، عنوان کرد: راهپیمایی اربعین بهترین الگوی فرهنگی برای تبلیغ نهضت عاشورا است.

محمدی تاکید کرد: انتظار می رود  ضمن احترام به آداب و رسوم میزبان، تمام موازین قانونی کشور عراق را رعایت کرده و از اعزام غیرقانونی و بدون ویزا خودداری کنند تا مشکلاتی برای مسئولان ایرانی و عراقی ایجاد نشود.
تاریخ انتشار : 10 آبان 1396 06:39» اخبار مرتبط:

 • معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد: نام نویسی از متقاضیان شرکت در آی ...
 • زائران پاکستانی اربعین حسینی در موکب هیات رزمندگان اسلام شهرستان کهگیلویه پ ...
 • همگام با عاشورائیان در حماسه اربعین حسینی: موکب طریقه الکربلا گچساران فعالی ...
 • کهگیلویه و بویراحمد دارای 5 موکب در مرزهای ایران و عراق
 • بازداشت 300 زائر ایرانی اربعین در خاک عراق
 • » اشتراک گزاری خبر  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس