مشروح اخبار
 » استاندار در دیدار با سفیر کشورعمان پیگیرمناسبات وهمکاری های اقتصادی استان با این کشور شد

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در دیدار سفیر کشور عمان در یاسوج، پیگیر مناسبات و همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در این استان شد.


به گزارش راک نیوز:علی محمد احمدی در این دیدار با بیان اینکه، نگاه ما در کنار مناسبات سیاسی، ورود به همه عرصه ها بخصوص اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری است، گفت: اولویت ما در ایجاد روابط تجاری و سیاسی با کشورهای منطقه به خصوص کشورهای حوزه خلیج فارس است.

وی اظهار داشت: با عنایت به روابط خوب تاریخی که دو کشور ایران و عمان دارند و از کشورهائی است که در صدر روابط تجاری و اقتصادی، بازرگانی و توریسم در منطقه بوده و روابط قابل توجهی دارند، مایل هستیم فصل جدیدی از مناسبات وتبادلات اقتصادی مان را با کشور عمان گسترش دهیم.

استاندار تصریح کرد: ما این آمادگی و ظرفیت را داریم که هم در زمینه گسترش صادرات و هم سرمایه گذاری در بخش هائی که استان اولویت دارد با کشور عمان همکاری نمائیم.

احمدی بیان کرد: خوشحالیم در مرحله دوم سفر شما به کهگیلویه وبویراحمد، ظرفیت های این استان با عمق بیشتری شناخته شده باشد و برای سرمایه گذاری در آینده نزدیک برای این استان برنامه ریزی لازم به عمل آید.

استاندار عنوان کرد: با توجه به اینکه من دانش آموخته اقتصاد هستم و برای تجارت و سرمایه گذاری اهمیت خاصی قائل می باشم، این اطمینان را به سفیرمی دهم که بیشترین حمایت ها را با کسانی که در زمینه ها مختلف در استان سرمایه گذاری می کنند به عمل آورم.

استاندار ابراز داشت: امیدواریم که سفیر با برداشت و نگاه درست و مثبتی از ظرفیت ها و مزیت های این استان، بستری  را آماده سازند که نمونه ای از همکاری این استان میانی کشور(کهگیلویه وبویراحمد) با کشور همسایه مان عمان در حوزه خلیج فارس باشد.

احمدی گفت: مطمئن باشید که هیچ نگرانی از امنیت اقتصادی و در قوانین و روان سازی مسیرهای سرمایه گذاری در این استان وجود ندارد.

وی افزود: ما در سطح کلان ظرفیت های لازم را برای گسترش روابط بین المللی و جذب سرمایه گذار خارجی به ویژه در دوره پسابرجام فراهم کردیم.

به گفته استاندر، درست در شرایطی هستیم که بسیاری از کشورها مایلند بیایند و با ما سرمایه گذاری کنند، اما اولویت ما کشورهای همسایه و مسلمان است.

احمدی خاطر نشان کرد: کهگیلویه وبویراحمد ظرفیت های درمانی و پزشکی دارد که در کنار طبیعت گردی و دیگر ظرفیت های آن بسته ای آماده و ارائه خواهیم داد.

سفیر کشور عمان هم گفت: در راستای روابط گذشته دو کشور عمان و ایران در تلاشیم تا این روابط و مناسبات در همه زمینه گسترش یابد و قطعا این روابط در زمینه های مختلف در این استان هم قابل انجام است.

وی اظهار داشت: این استان به دلیل اینکه به بندر و به کشور عمان نزدیک است، مشتاق توسعه روابط با آن هستیم و جنبه های خوبی برای سرمایه گذاری دارد و به این منظور به این استان سفر کردیم.

تاریخ انتشار : 13 آبان 1396» اخبار مرتبط:

 • استاندارکهگیلویه و بویراحمد: تقویت زیرساخت ها و جذب سرمایه گذار زمینه توسعه ...
 • بررسی راه های گسترش اقتصادی تهران و ایروان
 • حضور معاون اجرایی رییس جمهور در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کهگیلویه و ...
 • دیدار سرمایه‌گذاران ژاپنی با یک مدیر کهگیلویه وبویراحمدی
 • شورای روابط خارجی استان بوشهر تشکیل می‌شود
 • » اشتراک گزاری خبر  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg