مشروح اخبار
 » شور و شعور در راهپیمایی اربعین حسینی

پیاده روی میلیون ها انسان از سراسر جهان با زبان ، نژاد، دین ، مذهب و فرهنگ های مختلف و بعضا متضاد، به طرف کربلای معلی " نبرد مقدسی " است با ظلم و ستم و نماد های استبداد ، استعمار و دیکتاتوری"شور و شعور در راهپیمایی اربعین حسینی"

پیاده روی میلیون ها انسان از سراسر جهان با زبان ، نژاد، دین ، مذهب و فرهنگ های مختلف و بعضا متضاد، به طرف کربلای معلی " نبرد مقدسی " است با ظلم و ستم و نماد های استبداد ، استعمار و دیکتاتوری در هر لباس و جایگاهی، که هر بیننده ای را به شگفتی وا می دارد. راهپیمایی اربعین حسینی جزیی از فرهنگ و تابلوی قیام حسینی است.در این مسیر دلدادگی   " انسانیتِ انسان ها با عشق و علاقه ی راستین تبلور می یابد.

راهپیمایی عاشقان حسینی با سلایق و علایق مختلف ، " سپاه نصر و فتح " است و دارای پیام‌های سیاسی است. مذهب شیعه در طول حیات خود سیاسی بوده و قیام امام حسین( ‌ع ) نیز در اعتراض به وضع موجود و در جهت اصلاح آن بود. راهپیمایی عاشقان حسینی - با جمعیت کمتر - از گذشته های دور بوده ، هرچند امروزه به برکت استقرار و حاکمیت " نظام های شیعی " در دو کشور ایران و عراق، این حرکت میلیونی نسبت به قبل، سازماندهی شده و همین سازماندهی و کثرت جمعیت باعث وحشت و رعب سران جبهه ی استکبار شده است، " بایکوت خبری " این رویداد عظیم و شگفت انگیز قرن، از سوی غول های خبری غرب و شیوخ عرب بهترین دلیل بر صدق این ادعاست.

" امنیت " روحی و روانی عاشقان حسینی در طول مسیر، با وجود تهدیدهای " داعش" ، مهمترین پیام به دشمنان و حامیان منطقه ای و جهانی داعش است. توانایی به حرکت درآوردن جمعیت " بیست میلیونی " آن هم در حالیکه هنوز دولت عراق با داعش در حال جنگیدن است و فراهم نمودن امکانات رفاهی و بهداشتی این جمعیت عظیم ، سیگنال های لازم را به مخاطبان خود می رساند.

جمعیت عظیمی که ابتدای آن در مشهدالرضا، حرم حضرت معصومه ( س ) و حضرت عبدالعظیم در ری و انتهای آن در کربلا می باشد.

" اتحاد و انسجام" امت اسلامی و حضور اهل سنت در کنار شیعیان، همچنین حضور مسیحیان در این راهپیمایی عظیم، پیام دیگری است برای دشمنانی که دلارهای نفتی خود را جهت اختلاف افکنی بین شیعه و سنی خرج نموده و بر طبل جنگ " شیعه و سنی " می کوبند.

امیدواریم مسئولین کشوری جمهوری اسلامی در رده های مختلف - در کنار بهره برداری سیاسی از این حرکت میلیونی - با پیروی عملی از مکتب حسینی و با دوری از اختلاف‌های جزئی و بحث های حاشیه ای " اصول گرا و اصلاح طلب " ، برای حل مشکلات مردم از جمله بیکاری ، گرانی و اختلاس در بین مدیران دستگاه های مختلف که باعث دلسردی و ناامیدی مردم می شود، اقدام لازم را بعمل آورند.

سید عبدالمناف محسنی

دانشجوی دکتری علوم سیاسی دانشگاه شیرازتاریخ انتشار : 20 آبان 1396 12:21» اخبار مرتبط:

 • راه اندازی 25 موکب از کهگیلویه و بویراحمد برای پذیرایی از زائران حسینی
 • مراسم پیاده رویی و تجمع اربعین چاروسا در امامزاده سید محمود(ع) برگزار می‌شو ...
 • کهگیلویه و بویراحمد دارای 5 موکب در مرزهای ایران و عراق
 • برای نخستین بار در کشورکاروان فعالان رسانه های فارس به کربلای معلی اعزام می ...
 • ازابتکار جالب شهروند "سوقی" برای زائرین اربعین حسینی تا سفرپیاده سه جوان ...
 • » اشتراک گزاری خبر  درصورت تصویب با استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده موافقید؟

  1- بلی
  2- خیر
  3- شیوه برگزاری و شرایط باید اطلاع رسانی شود
  4- نظرخاصی ندارم


  آپلود عکس  آپلود عکس