مشروح اخبار
 » برنامه ریزی جهت انجام امور فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر در ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد

معاون سیاسی وامنیتی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: سیاست گذاری و برنامه ریزی جهت انجام امور فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر در ادارات استان آغاز شد.


به گزارش راک نیوز:فتاح محمدی در نشست هماهنگی انجام فعالیت های فرهنگی در ادارات استان، افزود: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر انجام کار فرهنگی خود جوش از سوی جریان دلسوز و انقلابی و دغدغه ایشان در خصوص آسیب های اجتماعی و توجه به اصل هشتم قانون اساسی، حمایت قوه قضائیه از آمران به معروف و آموزش عمومی، سیاست گذاری و برنامه ریزی انجام امور فرهنگی در ادارات آغاز شد.

وی اظهار داشت: چگونگی حمایت از انجمن ها، تشکل ها و هیات های مذهبی در خصوص انجام امور فرهنگی و مذهبی در این سیاست گذاری و برنامه ریزی مورد تاکید است. 

محمدی، دعوت از سایت ها، خبرگزاری ها، رسانه های محلی و انجمن های هنری به منظور تشکیل شورای های امر به معروف، گروه های طلایه داران، شرکت در کلاس های آموزشی، تبیین و تشریح قانون حمایت از آمران و ناهیان در رسانه ها و دعوت مردم به عضویت در گروه ها و شرکت در کلاس های اموزشی را در این رستا مورد تاکید قرار داد.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری، برنامه های پیشنهادی در قالب اجراء کار فرهنگی به خصوص فریضه امر به معروف و نهی از منکر در ادارات استان را اعلام کرد.

وی، حمایت از نشریات، مجلات و فعالین در این عرصه، برگزاری جشنواره ها، تولید محتوا، تبلیغ در نهادینه کردن قانون، تاسیس سامانه هوشمند، تولید برنامه های هنری، ایجاد گروه های اجتماعی، برگزاری کارگاه های آموزشی، تدوین منشور رفتاری مدیران و کارکنان، تقدیر و تجلیل از خادمان و تهیه و ابلاغ شیوه نامه را برخی از این برنامه ها برشمرد. 

مشاور استاندار کهگیلویه وبویراحمد در امور روحانیت هم تاکید کرد: تحت هیچ شرایطی نباید از فریضه های امر به معروف و نهی از منکر غافل شد.

حجت الاسلام موسوی اطهر اظهار داشت: با برنامه هائی که در خصوص امر به معروف و نهی از منکر بود و حرکت هائی که از سوی افرادی که دل برای دین می سوختند، انجام می شد، مورد بی مهری قرار گرفتند و قانون هم در این خصوص به تنهائی کاری از پیش نبرد.

وی با بیان اینکه، امر به معروف و نهی از منکر جهادی بزرگ  است، تصریح کرد: اینکه پیشنهاداتی داده می شود، برنامه تدوین می شود و شیوه نامه ای ارائه می گردد، اما اینکه چگونه عملی و اجرا بشود، مهم است.

موسوی اطهر بیان کرد: در خصوص فرایض کلیدی و مهم امر به معروف و نهی از منکر که در کتاب قرآن و سنت به آن تاکید شده است، قانون کم نداریم و اما در به اجرا درآوردن و عملی کردن آن مشکل داریم.

تاریخ انتشار : 23 آبان 1396» اخبار مرتبط:

 • اعلام ویژه برنامه‌های ماه رمضان در اداره ارشاد گچساران
 • استاندار کهگیلویه و بویراحمد:بجای زوم کردن روی بی حجابی فکری به حال "خودکش ...
 • معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس: اجرای دقیق امربه معروف ونهی ازمنکر ...
 • تصمیم گیری درباره صدور مجوز تجمع آمران به معروف
 • کار فرهنگی در سخنرانی خلاصه نمی‌شود
 • » اشتراک گزاری خبر  در سانحه هوایی سقوط هواپیمای تهران-یاسوج کدام گزینه را مقصرمیدانید

  1- شرکت هواپیمایی
  2- نماینده مردم درمجلس
  3- دولت و وزرای مربوطه
  4- کوه دنا


  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg