مشروح اخبار
 » توصیه روحانی به بشاراسد/جزئیاتی از تماس تلفني «بشاراسد وروحانی

رئيس‌جمهوري روز گذشته در تماس تلفني «بشار اسد» رئيس‌جمهور سوريه، با تأكيد بر ضرورت تداوم مبارزه با گروه‌هاي تروريستي در منطقه، تأكيد کرد که جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با تروريسم، همچنان در کنار مردم و دولت سوريه خواهد ماند.


رئيس‌جمهوري روز گذشته در تماس تلفني «بشار اسد» رئيس‌جمهور سوريه، با تأكيد بر ضرورت تداوم مبارزه با گروه‌هاي تروريستي در منطقه، تأكيد کرد که جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با تروريسم، همچنان در کنار مردم و دولت سوريه خواهد ماند.
به گزارش راک نیوز ؛حجت‌الاسلام حسن روحاني در اين گفت‌وگوي تلفني با تبريک پيروزي‌هاي اخير مردم و دولت سوريه و حاميان آنان بر تروريست‌ها و فروريختن پايگاه‌هاي اصلي گروهک تروريستي داعش در عراق و سوريه، گفت: «برخي از قدرت‌هاي غربي و اذناب آنها در منطقه فکر مي‌کردند داعش، يا عراق و سوريه را تصرف مي‌کند يا اينکه سال‌ها مي‌تواند دراين منطقه و در راستاي منافع آنها، جنايت کرده و ويراني به بار آورد».او با تأكيد بر اينکه دو ملت ايران و سوريه در اين مبارزه چندساله در کنار يکديگر کار بزرگي را به ثمر رساندند، افزود: «جمهوري اسلامي ايران آماده مشارکت فعال در روند بازسازي سوريه است».              

 

رئيس‌جمهور با اشاره به اينکه هر گام پيروزي که در سوريه عليه تروريسم برداشته مي‌شود، ملت و دولت ايران همانند ملت و دولت سوريه خوشحال مي‌شوند، عنوان کرد: «روابط راهبردي ايران و سوريه ادامه مي‌يابد و به نفع دو ملت و ملت‌هاي منطقه، مسير درست را با يکديگر ادامه خواهيم داد».
روحاني با تأكيد بر اينکه آينده سوريه را ملت بزرگ سوريه بايد بدون دخالت بيگانگان تعيين کند، افزود: «آنهايي که فکر مي‌کنند در خلأ قدرت در سوريه مي‌توان براي آينده سوريه فکر کرد، سخن غيرعملي مي‌گويند و براي برداشتن گام‌هاي بعدي، بايد حاکميت دمشق قوي‌تر از هميشه باشد تا بتواند اين مرحله گذار را به خوبي طي کند».
او با بيان اينکه ايران در گام‌هاي سياسي دولت سوريه نيز در کنار اين کشور خواهد بود، گفت: «در عين حال معتقديم معارضين دولت سوريه نيز بايد از اين فرصت مناسب استفاده درست کنند و در آينده سوريه بر مبناي جايگاه خود، سهم داشته باشند».
روحاني به برگزاري موفق اجلاس سوچي اشاره کرد و افزود: «اجلاس سوچي که به ميزباني رئيس‌جمهور روسيه و با حضور رؤساي جمهوري ايران و ترکيه تشکيل شد، گامي مناسب در زماني مناسب بود و سه کشور در سوچي اتفاق نظر داشتند که برگزاري کنگره ملي گفت‌وگوي سوري – سوري در شرايط کنوني مي‌تواند گام مناسبي در روند ثبات و امنيت سوريه باشد».
رئيس‌جمهور همچنين به اظهارات سخيف يکي از مقام‌هاي کشورهاي منطقه عليه ايران اشاره کرد و گفت: «جمهوري اسلامي ايران به دنبال صلح، ثبات و برادري و امنيت در کل منطقه است و در همين راستا، اعتقاد داريم که اگر برخي از سران کشورهاي عربي چنين بي‌تجربه سخن مي‌گويند، به نمايندگي از مردم خود حرف نمي‌زنند».
روحاني با بيان اينکه اين سخن از عجايب است که کشوري در منطقه ما ملت ايران را دشمن و رژيم صهيونيستي را دوست خود تلقي کند، عنوان کرد: «متأسفانه مقام‌هاي ناپخته برخي از کشورهاي منطقه، گاهي سخناني مي‌گويند که عين سخنان رژيم صهيونيستي است.
 همه مي‌دانيم که اين غده سرطاني در منطقه ما در ٧٠ سال گذشته چه جنايات بزرگي را مرتکب شده است. 
اميدوارم در آينده، رهبران برخي از کشورهاي عربي نيز در مسير درست قرار گيرند و به ضرر خود و کل منطقه، گام‌هاي جديدي برندارند».
قدرداني اسد از ايران
رئيس‌جمهور سوريه نيز در اين تماس تلفني با قدرداني از مواضع جمهوري اسلامي ايران در ارتباط با سوريه گفت: ملت و دولت سوريه قدردان تلاش‌هاي ملت و دولت ايران هستند.
بشار اسد با اشاره به فروپاشي آخرين پايگاه‌هاي گروهک تروريستي داعش در کشورش، عنوان کرد: «اين پيروزي مرهون تلاش مردان شجاعي است که در مبارزه با تروريست‌ها، در کنار ملت سوريه ايستادند».
او مواضع عصبي و نابخردانه برخي از کشورهاي منطقه و به‌ويژه در اتحاديه عرب عليه ايران را ناشي از پيروزي‌هاي اخير بر گروهک تروريستي داعش در سوريه و عراق خواند و گفت: «مواضع اتحاديه عرب بي‌ترديد مواضع ملت‌هاي عرب نيست و ما از حمايت‌هاي دولت و ملت ايران در مبارزه با تروريسم، قدرداني مي‌کنيم».
رئيس‌جمهور سوريه همچنين خواهان مشارکت فعال ايران و شرکت‌هاي بخش خصوصي کشورمان در روند بازسازي کشورش شد. تاریخ انتشار : 5 آذر 1396» اخبار مرتبط:

 • ناتو آماده حمله به سوريه
 • رئيس‌جمهور تونس خواستار قطع حمايت‌هاي ايران از دولت سوريه شد
 • لاريجاني در استانبول چه گفت؟
 • خروج بشار اسد و خانواده‌ از کاخ رياست‌جمهوري
 • كشته شدن 18 نيروي گارد رياست‌جمهوري سوريه
 • » اشتراک گزاری خبر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler


  با توزیع مستمر سبد کالایی میان اقشار کم درآمد و در ازای آن حذف پرداخت یارانه نقدی موافقید؟

  1-بلی
  2-خیر
  3-نظری ندارم
  http://up2www.com/uploads/cfb2photo-2017-11-18-00-02-50.jpg